II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Licitatie deschisa de furnizare materiale sanitare si dezinfectanti
Număr de referinţă: U238799/23.09.2021
II.1.2)Cod CPV principal24455000 Dezinfectanţi
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul prezentei proceduri de achiziție îl constituie furnizarea de materiale sanitare și dezinfectanți în vederea asigurării asistenței medicale, cât și prevenirea infestării și transmiterii virusului care face obiectul unei pandemii la nivel global, Coronavirus.
Necesarul de materiale sanitare și dezinfectanți a fost stabilit pe baza solicitărilor înaintate de către compartimentele medicale ale unităților arondate, cumulat cu cele ale compartimentului medical din cadrul Penitenciarului Spital Tg. Ocna.
Decretarea stării de urgență și de alertă de către Președintele României a contribuit la creșterea semnificativă a consumului de echipamente de protecție și dezinfectanți, drept pentru care autoritatea contractantă a identificat un număr de 30de loturi
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 2 155 710.00 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru un singur lot
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 30
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Vata hidrofila pentru uz medicinal
Lot nr.: 21
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141115 Vată medicală
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice: II.2.5)Criterii de atribuireCriteriile de mai jos
Prețul
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141220 Canule
Dezinfectant maini cu actiune bactericida si virucida
Lot nr.: 23
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)24455000 Dezinfectanţi
Masca chirurgicala 3 pliuri cu elastic
Lot nr.: 15
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)18143000 Echipamente de protecţie
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
max AC 320000 buc /
min CS 5000 buc - max CS 80000 buc
Ochelari protectie tip Google
Lot nr.: 19
min AC 900 per - max 2400 per -
BONETA /CAPELINE UNICA FOLOSINTA PT. PROTECTIE CAP, CU ELASTIC
Lot nr.: 3
Combinizon protectie impermeabil tip 3B
Lot nr.: 7
max AC 4500 buc.
max CS 1125 BUC
Halat de unica folosinta impermeabile
Lot nr.: 11
BOTOSI Acoperitori Incaltaminte Pantofi Tip CIZMA INALTI IMPERMEABILI din polipropilena + polietilena
Lot nr.: 1
Manusi examinare nitril nepudrate
Lot nr.: 12
min AC 220000 buc - max AC 500000 buc
min CS 55000 buc - max CS 125000 buc
Botosei acoperitori HDPE pt dispenser
Lot nr.: 4
Alcool sanitar 0,5l Substanta activa: etanol, Concentratia alcoolica: 70% din volum
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)24322500 Alcool
Dezinfectant aeromicroflora
Lot nr.: 28
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)18424000 Mănuşi
min AC 12000 buc - max AC 120000 buc
Masca protectie respiratorie FFP3
Lot nr.: 16
max AC 9000 buc
MAX CS 2250 BUC
Dezinfectant nivel inalt de suprafete, gata de utilizare
Lot nr.: 26
Tablete efervescente cu eliberare de clor-
Lot nr.: 29
Dezinfectant de nivel inalt
Lot nr.: 30
Manusi examinare vinil nepudrate
Lot nr.: 13
minAC 13200 buc - max 100000 buc
Dezinfectant ptr. maini cu actiune bactericida si virucida 0.1L
Lot nr.: 24
Sapun dezinfectant (antibacterian)
Lot nr.: 27
Dezinfectant engimatic ptr. dezinfectia instrumentarului medical
Lot nr.: 22
Viziere protectie cu ecran facial
Lot nr.: 9
Masca protectie respiratorie FFP2 cu supapa de expiratie
Lot nr.: 17
min AC 12100 buc - max AC 40000 buc
min CS 3025 buc - max CS 10000 buc
Combinezon cu gluga unica utilizare
Lot nr.: 6
Detergent dezinfectant concentrat, ptr. curatarea si dezinfectia suprafetelor si inventarului medical, compatibil cu sectorul alimentar
Lot nr.: 25
Truse perfuzie sterile ac plastic
Lot nr.: 20
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33194120 Articole pentru perfuzii
Covoraș antibacterian pt.decontaminare 120/60cm,30 folii
Lot nr.: 8
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)42924720 Echipament de decontaminare