Dienstleistungen - 603260-2019
Sverige-Stockholm: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
2019/S 245-603260
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Strukturplanearkitektur Hjorthagskransen, projekt norra Djurgårdstaden (NDS), K-420
Referensnummer: E2019-04612
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Exploateringskontoret har behov av strukturplanekompetens för programarbete Hjorthagskarnsen i projekt NDS.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: