Sverige-Bromma: Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
2022/S 210-605082
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Ramavtal gällande AV-utrustning för Stockholm vatten och avfall
Referensnummer: 22MB1399
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4)Kort beskrivning:
Ramavtal gällande produkter och tjänster för AV-utrustning.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 10 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)30230000 Datorrelaterad utrustning
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning
50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Förhandlat förfarande. Ramavtal gällande produkter och tjänster för AV-utrustning.