Árubeszerzések - 605196-2022
Magyarország-Sopron: Villamos energia
2022/S 210-605196
Tájékoztató az eljárás eredményéről – Közszolgáltatások
A közbeszerzési eljárás eredménye
Árubeszerzés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Keretmegállapodás villamos energia beszerzésére
Hivatkozási szám: EKR001325702022
II.1.2)Fő CPV-kód
09310000 Villamos energia
II.1.4)Rövid meghatározás:
Keretmegállapodás villamos energia beszerzésére.
A keretmegállapodás keretmennyisége 98 000 MWh.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Keretmegállapodás megkötése villamos energia beszerzésére. A keretmegállapodás keretmennyisége - azaz a keretmegállapodás teljes időtartama alatt kötendő egyedi szerződések összesített mennyisége - 98 000 MWh.
Ajánlatkérő a keretmegállapodás alapján a magyar átviteli hálózaton folyamatosan rendelkezésre álló, az MSZ 1:2002 és a MSZ EN 50160:2011 szabványoknak megfelelő villamos energia beszerzését kívánja megvalósítani egyedi szerződés megkötésével.
Ajánlatkérő a Kbt. 105. § (2) bekezdés c) pontja alapján több ajánlattevővel kíván keretmegállapodást kötni. A közbeszerzés megvalósítására (a keretmegállapodásos eljárás második szakaszaként) a Kbt. 105. § (3)-(5) bekezdései szerint a verseny újranyitásával kerül sor.
További információk a keretmegállapodásos eljárás második szakaszával kapcsolatban:
Ajánlatkérő a Kbt. 105. § (2) bekezdés c) pontja alkalmazásában a keretmegállapodást kötött összes ajánlattevőnek egyidejűleg írásban ajánlattételi felhívást küld. Más ajánlattevőt az eljárásba nem lehet bevonni.
A keretmegállapodásos eljárás második részében az ajánlattevő csak a keretmegállapodásban foglaltakkal azonos vagy annál az ajánlatkérő számára kedvezőbb ajánlatot tehet.
Ajánlatkérő rögzíti, hogy a verseny újranyitása során Kbt. 105. § (3) bekezdés m) pontjának alkalmazásában az ajánlati kötöttség időtartamát legfeljebb 10 napban határozza meg.
Ajánlatkérő rögzíti, hogy a verseny újranyitása során Kbt. 105. § (3) bekezdés d) pontjában alkalmazásában a közbeszerzés mennyisége tekintetében az opcionális rész (mennyiség) mértéke legfeljebb + 15%.
Ajánlatkérő a verseny újranyitása során a Kbt. 108. § (2) bekezdés b) pontja alapján nyertes ajánlattevő kiválasztása érdekében elektronikus árlejtést kezdeményezhet. Ajánlatkérő az elektronikus árlejtésre vonatkozó információt a verseny újranyitásra irányuló ajánlattételi felhívásban rögzíti.