II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare Diverse Medicamente - Scleroza Multipla
Referenznummer der Bekanntmachung: 23595_SM_2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33690000 Varia
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Furnizare Diverse Medicamente - Scleroza Multipla 1 - 18 Loturi
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 31 350 676.64 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für nur ein Los
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 18
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Oferta se va depune pentru unul sau mai multe loturi, conf. art. 141 din legea 98/2016.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Siponimod 0,25mg (Mayzent) - Kit.
Los-Nr.: 16
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33690000 Varia
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Siponimod 0,25mg (Mayzent) - Kit. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Peginterferon Beta 1A 125mcg (Plegridy) - Pen.
Los-Nr.: 15
Peginterferon Beta 1A 125mcg (Plegridy) - Pen. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Glatiramer acetat 40mg/ml (Remurel) - Seringa preumpluta
Los-Nr.: 7
Glatiramer acetat 40mg/ml (Remurel) - Seringa preumpluta - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Fingolimodum (Gillenya) 0,5mg - Compr.
Los-Nr.: 4
Fingolimodum (Gillenya) 0,5mg - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Glatiramer acetat 40mg/ml (Copaxone) -Seringa preumpluta
Los-Nr.: 5
Glatiramer acetat 40mg/ml (Copaxone) -Seringa preumpluta - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Glatiramer acetat 20mg/ml (Remurel) - Seringa preumpluta
Los-Nr.: 6
Glatiramer acetat 20mg/ml (Remurel) - Seringa preumpluta - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Interferon Beta 1B 250mcg/ml (Betaferon) - Seringa preumpluta
Los-Nr.: 11
Interferon Beta 1B 250mcg/ml (Betaferon) - Seringa preumpluta - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Siponimod 2mg (Mayzent) - Compr.film.
Los-Nr.: 17
Siponimod 2mg (Mayzent) - Compr.film. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Dimethyl Fumarate 240mg (Tecfidera) - Caps.gastr.
Los-Nr.: 3
Dimethyl Fumarate 240mg (Tecfidera) - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Teriflunomida 14mg (Aubagio) - Compr.film.
Los-Nr.: 18
Teriflunomida 14mg (Aubagio) - Compr.film. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Natalizumabum 300mg (Tysabri) 15ml - Conc.pt.sol.perf.
Los-Nr.: 12
Natalizumabum 300mg (Tysabri) 15ml - Conc.pt.sol.perf. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Natalizumabum 150mg (Tysabri) pt. admin. Subcutan - Seringa preumpluta
Los-Nr.: 13
Natalizumabum 150mg (Tysabri) pt. admin. Subcutan - Seringa preumpluta - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Ocrelizumab 300mg (Ocrevus) - Conc.pt.sol.perf.
Los-Nr.: 14
Ocrelizumab 300mg (Ocrevus) - Conc.pt.sol.perf. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Interferon Beta1 30mcg/0,5ml (Avonex) - Pen.
Los-Nr.: 8
Interferon Beta1 30mcg/0,5ml (Avonex) - Pen. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Dimethyl Fumarate 120mg (Tecfidera) - Caps.gastr.
Los-Nr.: 2
Dimethyl Fumarate 120mg (Tecfidera) - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Cladribinum 10mg (Mavenclad) - Compr.
Los-Nr.: 1
Cladribinum 10mg (Mavenclad) - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Interferon Beta1A 44mcg/0,5ml (Rebif) - Seringa preumpluta
Los-Nr.: 10
Interferon Beta1A 44mcg/0,5ml (Rebif) - Seringa preumpluta - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Interferonum Beta 1A 63mcg+94mcg (Plegridy) - Pachet
Los-Nr.: 9
Interferonum Beta 1A 63mcg+94mcg (Plegridy) - Pachet - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022