Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 607517-2020
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2020/S 245-607517
Ajánlati/részvételi felhívás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Máramarossziget Korona Szálló tervezés
Hivatkozási szám: EKR001270882020
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
ROMÁNIA, Máramarossziget Szabadságtér 8.szám alatt található, volt Korona szálló műemléki rekonstrukciójához kapcsolódó tervezési feladatainak ellátása, amely magában foglalja az építési engedélyezési tervek elkészítését, engedélyeztetését és az építési-beruházás megindításához szükséges kivitelezési tervdokumentáció teljes körű elkészítése, valamint a tervezői művezetés.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A tervezéssel érintett ingatlan ROMÁNIA, Máramaros megye, Máramarossziget megyei jogú város Szabadság tér 8. alatt található, Máramarossziget telekkönyvben 51821 lapszámon, 886 számon bejegyezve, mely A1 alatti 51821 kataszteri számú 3 050 m2 belterületből és A1.1 alatti 51821-C1 kataszteri számú Tisa vagy Korona néven ismert hotel ingatlanból áll. Az ingatlan történelmi műemlék, illetve a történelmi műemlékek jegyzékébe MM-II-m-A-04718 számon van bejegyezve. Az ingatlan jelenleg használaton kívüli, elhanyagolt állapotban van. Az Ingatlan teljes felújításának eredményeképpen az Ingatlanban ismét egy működő és magas színvonalú 28 szobás (4 lakosztály, 16 superior és 8 standardszoba), 4 csillagos besorolású szálloda alakítandó ki, bárral, sörkerttel, étteremmel, kerthelyiséggel.
A tervezési feladat építési engedélyes és kiviteli tervdokumentáció készítése - romániai építésügyi szokványok, szabványok és szabályok figyelembevételével - egy 4 csillagos szálloda teljes körű felújítása és átalakítása tekintetében műszaki leírásban részletezett tartalommal.
A tervdokumentációt a román jogszabályi előírásoknak megfelelően kell elkészíteni, olyan módon, hogy azok alkalmasak legyenek a román építési tevékenység megvalósításához szükséges valamennyi engedély beszerzésére. Abban az esetben, ha nincs irányadó román jogszabályi vagy szabvány előírás, a magyar jogszabályi vagy szabvány előírás az irányadó.
Az ajánlattevő feladatát képezi az ingatlan kivitelezési munkái árazott és árazatlan költségvetése elkészítése román és magyar nyelven, valamint a kiviteli műszaki leírások készítés magyar és román nyelven.
Az ingatlan a román jogszabályok szerint műemlék, és a tervek elkészítésekor Ajánlattevő ennek megfelelően köteles eljárni. Ajánlattevőnek feladata szakvélemény készítése is, az épület jellegére tekintettel melyre tekintettel AK felhívja ATk figyelmét, hogy erre kizárólag román műemlékvédelmi szakmérnök jogosult. Az ajánlattevő feladata a tervezői művezetés biztosítása is a szerződéstervezet szerint.