Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Ramavtal - Natursten och Marksten
Referensnummer: 2022/651
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod44113140 Gatsten
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandling av ramavtal avseende Natursten och marksten
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)14212200 Stenmaterial
44113000 Vägbyggnadsmaterial
44113100 Gatläggningsmaterial
44113200 Sten för anläggning av trottoarer
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: