II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sophämtningsfordon till June Avfall
Referenznummer der Bekanntmachung: 22/195
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34144511 Müllfahrzeuge
II.1.4)Kurze Beschreibung:
June Avfall & Miljö handlar upp sophämtningsfordon för leverans under 2023 och 2024.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende sammanlagt 13 sophämtningsfordon till June Avfall och Miljö.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34144510 Fahrzeuge für Abfall
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: II.2.5)ZuschlagskriterienDer Preis ist nicht das einzige Zuschlagskriterium; alle Kriterien sind nur in den Beschaffungsunterlagen aufgeführt
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34144511 Müllfahrzeuge
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1 st Kranbil med komprimator
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: 22/195
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
4-facksbil Glesbygd
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
8 st 4-facksbil Glesbygd
1-facksbil
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 34144511 Sopbilar
1 st 1-facksbil
2-facksbil
Del nr: 3
2 st 2-facksbil
Kranbil Multi
Del nr: 4
1 st Kranbil Multi
Kranbil med komprimator
Del nr: 5