Supplies - 610476-2021
Submission deadline has been amended by:  66262-2022
Romania-Botoșani: Antiseptics and disinfectants
2021/S 232-610476
Contract notice
Supplies
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Dezinfectanti
Reference number: 4557951 / 20.04.04 / 2021
II.1.2)Main CPV code
33631600 Antiseptics and disinfectants
II.1.4)Short description:
Acord cadru de furnizare dezinfectanti. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Descrierea si cantitatile din acordul-cadru, respectiv din contractele subsecvente sunt specificate in Caietul de sarcini si in lista loturi din prezenta documentatie, deoarece acest camp nu permite inserarea tuturor informatiilor.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 3 125 200.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 3
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 3
The contracting authority reserves the right to award contracts combining the following lots or groups of lots:
Ofertantii pot depune oferte pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Description
II.2.1)Title:
Detergent – dezinfectant enzimatic de nivel mediu pentru dezinfecția prin imersie a instrumentarului medical
Lot No: 2
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru, cantitatile minime si maxime ale contractului subsecvent, pecum si valoarea minima si maxima a contractului subsecvent sunt precizate in Caietul de sarcini (Sectiunea 3 - Descrierea produselor solicitate, Estimare privind cantitatile minime si maxime contracte subsecvente).
Dezinfectant pentru dezinfecția la rece a aparaturii de hemodializă
Lot No: 3
Servetele si lavete dezinfectante
Lot No: 1
Bunuri - 610476-2021
România-Botoșani: Antiseptice şi dezinfectante
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
II.1.2)Cod CPV principal
33631600 Antiseptice şi dezinfectante
II.1.4)Descriere succintă:
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 3 125 200.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 3
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 3
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Lot nr.: 3
Lot nr.: 1