Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dostawy - 6108-2023
Submission deadline has been amended by:  104883-2023
Polska-Świebodzin: Karetki
2023/S 003-006108
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Zakup wraz z dostawą 1 szt. ambulansu typu C z wyposażeniem zgodnego z normą PN:EN 1789 lub równoważną dla Zespołu Ratownictwa Medycznego na potrzeby realizacji działań w ramach Systemu Państwowe Rato
Numer referencyjny: 2022-1004
II.1.2)Główny kod CPV
34114121 Karetki
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest " Zakup wraz z dostawą 1 szt. ambulansu typu C z wyposażeniem zgodnego z normą PN:EN 1789 lub równoważną dla Zespołu Ratownictwa Medycznego na potrzeby realizacji działań w ramach Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne przez Spółkę Ratownictwo Medyczne Sp. z o.o.". zakres przedmiotowy wyszczególniono oraz opisano w załączniku nr 2 do SWZ " Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia" oraz w załączniku nr 1 do SWZ " Formularz ofertowy"
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
30213200 Komputer tablet
32236000 Radiotelefony
33100000 Urządzenia medyczne
33192160 Nosze
30232000 Sprzęt peryferyjny
II.2.4)Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia (dalej PZ) jest „ Zakup wraz z dostawą 1 szt. ambulansu typu C z wyposażeniem zgodnego z normą PN:EN 1789 lub równoważną dla Zespołu Ratownictwa Medycznego na potrzeby realizacji
działań w ramach Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne przez Spółkę Ratownictwo Medyczne Sp. z o.o.
Zamawiający zawarł opis zamówienia w Rozdziale IV SWZ, w szczególności:
1.Zakres PZ wyszczególniono ilościowo i asortymentowo oraz opisano poprzez określenie wymaganych parametrów w Załączniku nr 2 do SWZ „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” oraz w załączniku nr 1 do SWZ " Formularz Ofertowy".
2.Opis PZ należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców.
3.PZ musi być zgodny ze Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia. Nie spełnienie wszystkich wymaganych parametrów spowoduje odrzucenie oferty w trybie art. 226 ust. 1 pkt. 5 uPzp.
4.Oferta dla swojej ważności musi być złożona na realizacje PZ w pełnym, wymaganym przez Zamawiającego zakresie.
5.PZ musi być fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2021 roku, niedemonstracyjny, nie będący przedmiotem ekspozycji, wolny od wad fizycznych i prawnych, w stanie technicznym zgodnym z dokumentacją, posiadający świadectwo dopuszczające WE na pojazd bazowy, bez znamion użytkowania, pełnowartościowy i kompletny.
6.PZ musi zapewniać dopuszczenie do użytku w ramach realizacji zadań Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego na terytorium RP, a także posiadać oznaczenie CE, a w przypadku ambulansu, posiadać także świadectwo homologacji dla pojazdów sanitarnych.
7.PZ musi spełniać wszelkie warunki dot. transportu chorych określone w powszechnie obowiązujących przepisach prawa (w tym Rozporządzeniom Ministra Zdrowia oraz Zarządzeniom Narodowego Funduszu Zdrowia) a także przepisom Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2020 r.
3 / 6
poz. 110 z późn. zm.) oraz spełniać wymagania określone w aktualnej wersji, zharmonizowanej polskiej normy PN-EN 1789 lub równoważnej w zakresie odpowiednim do przedmiotu zamówienia.
8.PZ musi spełniać wymagania określone w przepisach dotyczących warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, w tym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. (Dz. U. 2016 r. poz. 2022 ze zm.) w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
9.PZ w zakresie wyposażenia ambulansów (sprzęt / urządzenia) musi odpowiadać powszechnie obowiązującym przepisom oraz spełniać aktualnie obowiązujące i mające zastosowanie normy oraz być dopuszczony do użytku na terytorium RP.
10.PZ musi odpowiadać wymaganiom polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane lub też – w przypadku ich braku – europejskich aprobat technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych, polskich norm przenoszących normy europejskie, polskich norm wprowadzających normy międzynarodowe, polskich norm, polskich aprobat technicznych.
11.Zamawiający wymaga, aby minimalny okres gwarancji wynosił 24 miesiące.
12. Zamawiający informuje, że w przypadku gdyby określił w SWZ przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, znaków własnych - handlowych jakiegoś wyrobu, patentów, pochodzenia, norm, aprobat, specyfikacji technicznych, rozwiązań zastrzeżonych lub systemów odniesienia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, to należy traktować takie określenie, jako przykładowe. Każdorazowo, należy przyjąć, że w odniesieniu do nich użyto sformułowania ,,lub równoważne”.