Építési beruházás - 611563-2019
Submission deadline has been amended by:  55780-2020
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2019/S 248-611563
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Multicsarnok tervezése és kivitelezése Kisvárdán
Hivatkozási szám: EKR001539332019
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Kisvárda közigazgatási területén, a 924/2, 927/2, 928/2, 929/2, 931/4, 932/2, 933/2, 934/2, 935/2, 936/2, 937/4, 938/2, 939/2, 940/4 és 940/6 helyrajzi számú, telekalakítás után 924/2 helyrajzi számú, természetben 4600 Kisvárda belterületén található, 1/1 arányban Kisvárda Város Önkormányzata tulajdonában álló ingatlan(ok)on megvalósuló a kisvárdai multifunkcionális sportcsarnok építés fejlesztés.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Tervezési feladat:
— a kiviteli tervdok. elkészítése (árazott és árazatlan, tételes ktg-vetéssel, beépített bútorozással, beépített berendezéssel, beépített sporttechnológia eszközökkel), az AK utasításának és a KD előírásainak megfelelően, a magyar műszaki előírások betartása mellett, a mindenkor érvényben, hatályban lévő jsz-ok, rendeletek, előírások tartalmi és formai köv-nek, elvárásainak megf.,
— A KD részét képező eng. terv alapján a kivitelezési tervdok. elkészítése a 191/2009 (IX.15.) Korm.r. szerint,
— A multi csarn. műk-hez szükséges mobil sportszerek műszaki dok. (sporttechnológiai terv, konszignáció, árazott és árazatlan tételes ktgv-sel)
A multi.csarnok belsőépítészeti tervének műszaki dok. (belsőépítészeti terv bútorozással, felirati rendsz-rel, konszignáció, árazott és árazatlan tételes költségvetés)
— Büfé technológiai berendezéseinek kiviteli terve (kiviteli terv, konszignációval, árazott és árazatlan tételes ktgv-sel)
Kiv-i fel.:
Megh.paraméterek:
A tervezett létesítmény Kisvárda város északi részén, a labdarúgó stadion közvetlen szomszédságában helyezkedik el. A környező közutak, közművek fejlesztés alatt állnak, a létesítmény megvalósulásáig a közúti és gyalogos forgalmi kapcsolatok megépülnek.
A hatályos szabályozási terv szerinti beépítési paraméterek az alábbiak: szabadon álló, telepszerű beépítési mód, 16,0 m megengedett építménymagasság, 40 % maximális beépíthetőség, 25 % minimális zöldfelület. Telek nettó területe 32 395 m2, beépített alapterület: nettó 6466,82 m2. Az ép. szintszáma: fszt. + emelet + karzat, az épület összes nettó alapt. 9462,80 m2. A mély fekvésű, nyugati irányba – a nyílt csatorna felé – kissé lejtő terület tereprendezése, drénezése szükséges, valamint a felszíni vizek elvezetése, szabályozása elengedhetetlen.
A szükséges parkolók építésénél a tervezett épület környezetében lévő városi létesítmények parkolóit figyelembe lehet venni az egyidejű használat kizárása mellett. Parkolók száma I. ütemben 482 db nézői, kerékpártárolók száma I. ütemben 241 db. Az épülethez tervezett 42+2 akadálymentes VIP parkoló, valamint a 3 db autóbusz parkoló külön közbeszerzés tárgya.
Funkcionális leírás:
A tervezett épület a Magyar, az Európai (EHF) és a Nemzetközi (IHF) Kézilabda Szövetség nemzetközi kupamérkőzések rendezésére előírt specifikációjának megfelelőn kerül kialakításra. A multif. – többcélú sport – létesítmény egyaránt szolgálja a verseny, az iskolai és a szabadidős sportot, azoknak korszerű feltételeket biztosítva.
A 4004 fő bef. kép. sportcsarnok ütemekre bontva valósul meg.
A jelenlegi igény szerint (I. ütem) a csarnok 2408 fő egyidejű befogadására lesz alkalmas, melyet későbbiekben (II. ütem) egy 680 férőhelyes földszinti mobil lelátó, valamint a karzat véglegesítése után további 916 férőhelyes mobil lelátó egészíthet ki. Az I. ütemben megvalósítandó nézői férőhelyek: 2116 fix, 260 mobil, illetve 32 akadálymentesített férőhely.
A fő funkcionalitás – szabványos méretű kézilabda pálya (20*40 m + biztonsági sáv) – mellett megvalósuló öltözők, vizes blokkok, felvonók, büfék, a nézői, sportolói, rendezői, valamint üzemeltető személyzet szociális, higiénés és kényelmi igényeit is szolgálja. Az építmény a sportolók és a közönség, valamint a vendégsportolók és szurkolóik elkülönített mozgását is biztosítja, az OTÉK szerinti parkolóhelyekkel ellátott, illetve akadálymentességi feltételek biztosítottak.