Módosítási igény olyan körülmények miatt, amelyet a kellő gondossággal eljáró ajánlatkérő nem láthatott előre (a 2014/23/EU irányelv 43. cikke (1) bekezdésének c) pontja, a 2014/24/EU irányelv 72. cikke (1) bekezdésének c) pontja, a 2014/25/EU irányelv 89. cikke (1) bekezdésének c) pontja)
A módosítás szükségességét indokló körülmények ismertetése, és e körülmények előre nem látható jellegének magyarázata:
II.1. Felek rögzítik, hogy a szerződés-módosítás alapján az ellenérték változására nem kerül sor, továbbá
„ca) a módosítást olyan körülmények tették szükségessé, amelyeket az ajánlatkérő kellő gondossággal eljárva nem láthatott előre;
cb) a módosítás nem változtatja meg a szerződés általános jellegét;
cc) az ellenérték növekedése nem haladja meg az eredeti szerződés értékének 50%-át.”,
így a szerződés-módosítás megfelel a Kbt. 141. § (4) bekezdés c) pont rendelkezéseinek.
Az Eladó által bejelentett akadályoztatások a COVID19 új koronavírus járvány miatt az ellátási láncokban bekövetkezett hiányokra, illetve késedelmekre és a munkaerő megbetegedéseire vezethetőek vissza. A Vevő, mint ajánlatkérő a szerződés 12. pontjában, a Feleken kívül álló okokból történő Teljesítési Határidő hosszabbítás lehetőségét biztosította 30 napra, azonban azt, hogy a járvány okozta ellátási nehézségek ilyen mértékűek lesznek és ilyen mértékben megnövelik a teljesítés időtartamát, kellő gondosság mellett sem láthatta előre.