Byggentreprenader - 615587-2022
Sverige-Borlänge: Anläggningsarbete
2022/S 214-615587
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Resultat av upphandlingsförfarandet
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Västeraspby - Långsele, Markarbeten omr. 3 och 4, produktion. #3369
Referensnummer: KOM-407654
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4)Kort beskrivning:
Uppdelas i två separata entreprenader, område 3 och 4.
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Uppdelas i två separata entreprenader, område 3 och 4.||Omr 3 ut hösten -21.