Γνωστοποίηση συναφθείσας σύμβασης
Αποτελέσματα της διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Σχέδιο απονομής βραβείου δικτύου Natura 2000
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0019
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο ανάδοχος θα πρέπει να εργάζεται υπό την εποπτεία της Ευρωπαϊκής Επιτροπής για τη διοργάνωση της έκτης έκδοσης της απονομής βραβείου του δικτύου Natura 2000 κατά το 2021 και το 2022, συμπεριλαμβανομένης της πρόσκλησης υποβολής υποψηφιοτήτων, της αξιολόγησης, της επιλογής, της τελετής απονομής και των τοπικών εκδηλώσεων στα κράτη μέλη των νικητών.
Αναμένεται ότι οι προσφορές θα βασίζονται σε ανάλυση του υφιστάμενου συστήματος και θα προτείνουν βελτιώσεις, ενημερώσεις του περιεχομένου του βραβείου, τρόπους ανταμοιβής των νικητών και κίνητρα για την υποβολή αίτησης για το βραβείο, καθώς και ενθάρρυνση των πολιτών να ψηφίσουν για το βραβείο του πολίτη της ΕΕ.
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Σχέδιο απονομής βραβείου δικτύου Natura 2000 (συνεκτικό ευρωπαϊκό οικολογικό δίκτυο).
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:Reference number: ENV/2020/OP/0019
II.1.2)Main CPV code90700000 Environmental services
II.1.4)Short description:
The contractor shall work under the supervision of the European Commission to organise the sixth edition of the Natura 2000 Award during 2021 and 2022, including the call for applications, the evaluation, the selection, the award ceremony and the local events in the winners’ member states.
It is expected that offers will be based on an analysis of the existing scheme and will suggest improvements, updates of the content of the Award, ways to reward the winners and incentives to apply for the Award and to encourage people to vote for the EU Citizen’s Award.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90700000 Environmental services
II.2.4)Description of the procurement:
Natura 2000 Award Scheme.
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
„Natura 2000“ apdovanojimų sistema
Nuorodos numeris: ENV/2020/OP/0019
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Rangovas dirba prižiūrint Europos Komisijai, siekiant surengti šeštąjį „Natura 2000“ apdovanojimų renginį 2021–2022 m. laikotarpiu, įskaitant kvietimą teikti paraiškas, vertinimą, atranką, apdovanojimo ceremoniją ir vietos renginius laimėjusiose valstybėse narėse.
Tikimasi, kad pasiūlymai bus grindžiami esamos schemos analize ir juose bus teikiami pasiūlymai, kaip patobulinti ir atnaujinti apdovanojimo turinį, būdus, kaip apdovanoti laimėtojus, ir iniciatyvas, kaip taikyti apdovanojimą bei paskatinti žmones balsuoti už ES piliečio apdovanojimą.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
„Natura 2000“ apdovanojimų sistema.