Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tilausajopalvelut 2021−2026 (DPS)
Referenznummer der Bekanntmachung: HANSEL DPS 00589
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60140000 Bedarfspersonenbeförderung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tämän dynaamisen hankintajärjestelmän (jäljempänä DPS) kohteena ovat tilausajopalvelut linja-autokalustolla kuljettajineen Manner-Suomessa Hansel Oy:n asiakkaille. DPS:n kohde on jaettu kahteen (2) luokkaan: 1. Kertaluontoiset tilausajopalvelut ja 2. Vakiotilausajopalvelut. DPS:n kohde on kuvattu tarkemmin osallistumispyynnössä ja sen luokkakohtaisissa liitteissä, erityisesti liitteissä Dynaamisen hankintajärjestelmän kohde ja ehdot.
DPS:n keston aikana kaikki kiinnostuneet ehdokkaat voivat tehdä siihen osallistumishakemuksen. Ehdokas voi tehdä osallistumishakemuksen yhteen (1) luokkaan tai kumpaankin luokkaan. Ehdokkaan tulee täyttää ehdokkaalle asetetut soveltuvuusvaatimukset sen luokan osalta, johon ehdokas tekee osallistumishakemuksen.
DPS on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitettuun päivään asti, ellei sitä keskeytetä DPS:n voimassa ollessa. Hansel Oy:n asiakkaat toteuttavat hankinnat DPS:n kyseiseen luokkaan hyväksyttyjen ehdokkaiden kesken DPS:n sisäisillä kilpailutuksilla, jotka voivat ajoittua DPS:n koko hankintavaiheen ajalle. DPS:n hankintavaihe alkaa perustamisvaiheen jälkeen (1.2.2021) ja päättyy DPS:n voimassaoloajan päättyessä. DPS:n sisäisiin kilpailutuksiin perustuvat hankintasopimukset tulee tehdä DPS:n voimassaoloaikana, ja ne voivat olla voimassa enintään 31.10.2027 saakka.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Luokka 1: Kertaluontoiset tilausajopalvelut
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)60140000 Bedarfspersonenbeförderung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ks. liite Dynaamisen hankintajärjestelmän kohde ja ehdot – Kertaluontoiset tilausajopalvelut.
Luokka 2: Vakiotilausajopalvelut
Los-Nr.: 2
Ks. liite Dynaamisen hankintajärjestelmän kohde ja ehdot – Vakiotilausajopalvelut.
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: HANSEL DPS 00589
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi60140000 Tilausmatkustajaliikenteen palvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea kaikkia osia
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)60140000 Tilausmatkustajaliikenteen palvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Osa nro: 2