Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Lieferungen - 61882-2022
Finnland-Kuopio: Kleidung, Fußbekleidung, Gepäckartikel und Zubehör
2022/S 025-061882
Berichtigung
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Ulkoiluasut
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
18000000 Kleidung, Fußbekleidung, Gepäckartikel und Zubehör
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Kilpailutuksen kohteena ovat ulkoiluvaatteet Leijona Catering Oy:n henkilöstölle (n.600 kpl).
Naisten takki:
Joustava ja hyvin hengittävä sekä kulutusta kestävä ulkoilutakki. Kankaan tulee olla kosteutta ja tuulta hylkivää tai kosteutta ja tuulta pitävää. Kiinteä tai irrotettava huppu. Takissa vähintään kaksi vetoketjullista taskua. Hupussa, hihoissa ja helmassa kiristysmahdollisuus optiona.
Takista saatavilla kokoja 34-56, koosta 40 alkaen tulee olla saatavilla myös D-mitoituksella. Optiona mahdollisuus erikoiskokoihin.
Naisten housut:
Joustavat ja hyvin hengittävät sekä kulutusta kestävät ulkoiluhousut. Kankaan tulee olla kosteutta ja tuulta hylkivää tai kosteutta ja tuulta pitävää. Housuissa vyötäröllä kiristysmahdollisuus. Nappi- ja vetoketjukiinnitys. Housuissa oltava vähintään kaksi vetoketjullista taskua.
Housuista saatavilla kokoja 34-56, koosta 40 alkaen tulee olla saatavilla myös D-mitoituksella. Housusta voi tarjota myös eri lahjepituuksia. Optiona mahdollisuus erikoiskokoihin.
Miesten takki:
Takista saatavilla kokoja 44-64. Optiona mahdollisuus erikoiskokoihin.
Miesten housut:
Housuista saatavilla kokoja 46-64. Housusta voi tarjota myös eri lahjepituuksia. Optiona mahdollisuus erikoiskokoihin.
Pipo:
Joustava, hengittävä ja laadukas käyttökauteen sopiva pipo. Materiaalina puuvillasekoite tai kierrätetty polyesteri.
Piposta saatavilla kaksi eri aikuiseen päähän sopivaa kokoa.
Yleistä:
Vaatteiden käyttökausi on ajateltu pääasiallisesti ulottuvan keväästä syksyyn.
Takit ja housut pää väritykseltään antrasiitti tai musta. Pipo väriltään musta.
Takin hihassa ja pipossa 1-värinen brodeeraus/painatus. Brodeerauksen/painatuksen koko max. 5x10cm.
Laadullisia vaateita:
Vastuullisesti tuotettu kangas tai vastuullinen tapa hyödyntää teollisuuden ylijäämäkankaita. Vaatteiden tulee kestää aktiivista vapaa-ajan käyttöä usean vuoden ajan, ilman kankaan laadun heikkenemistä tai vaatteen mallin muuttumista. Tarjottavien vaatteiden tulee olla ulkoasultaan tyylikkäät ja käyttömukavuudeltaan erinomaiset. Vaatteen tulee kestää pesua kotikoneella.
Vaatteiden tilaaminen, toimitus ja vaihto:
Vaatteet tilataan kootusti toimipisteittäin.
Leijona Cateringilla on noin 50 toimipistettä, joihin lopulliset tuotteet tullaan toimittamaan. Vaatteet tulee olla toimitettuna kesän 2022 aikana.
Mikäli tilattu vaate on syystä tai toisesta väärän kokoinen, toimittaja sitoutuu vaihtamaan toisen kokoiseen tuotteeseen.
Listaus hankintaan kuuluvista tuotteista on liitteenä 1.