Services - 619026-2021
Danemark-Nykøbing Mors: Services de vidange de puisards ou de fosses septiques
2021/S 235-619026
Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Services
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Bekendtgørelse om indgåelse af kontrakt vedr. Tømning af bundfældningstanke Morsø Spildevand A/S, Thisted Renseanlæg A/S og Vandmiljø Randers A/S
II.1.2)Code CPV principal
90460000 Services de vidange de puisards ou de fosses septiques
II.1.4)Description succincte:
OBS! Tilbudsgiver bedes bemærke, at der skal afgives tilbud under den enkelte delaftale. Såfremt tilbudsgiver ønsker at afgive tilbud på mere en én delkontrakt, skal der afgives tilbud for hver af de delkontrakter, man ønsker at afgive tilbud på.
Generelle filer (Udbudsbetingelser, Kontraktudkast, Støtteerklæring og Erklæring om Ressourcestillelse) er placeret under den generelle mappe filer, hvorimod de bilag, der er specifikke på den pågældende delkontrakt, forefindes på fanebladet filer under den pågældende delkontrakt.
Udbuddet omfatter tømning af bundfældningstanke for henholdsvis Morsø Spildevand, Thisted Renseanlæg A/SD og Vandmiljø Randers A/S
Ordregiver Ordinære tømninger pr. år Ordinære tømninger med traktor, lille bil eller slamsuger pr. år Ordinære tømninger ved SPF-svinebesætninger pr. år
Morsø Spildevand A/S 1.745 stk. 40 stk. 6 stk.
Vandmiljø Randers A/S 2.700 stk. 10 stk. 0 stk.
Thisted
Renseanlæg A/S 4.600 stk. 300 stk. 4 stk.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Morsø Spildevand A/S
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
90400000 Services des eaux usées
II.2.4)Description des prestations:
Tømning af bundfældningstanke
Thisted Renseanlæg A/S
Lot nº: 2
Vandmiljø Randers A/S
Lot nº: 3