Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:Sagsnr.: 22059508
II.1.2)Hoved-CPV-kode38000000 Laboratorieudstyr, optisk udstyr og præcisionsudstyr (ikke briller)
II.1.4)Kort beskrivelse:
Kemimoduler til Klinisk Biokemisk Afdeling, Rigshospitalet.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 3 500 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)38000000 Laboratorieudstyr, optisk udstyr og præcisionsudstyr (ikke briller)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Kemimoduler til Klinisk Biokemisk Afdeling, Rigshospitalet. 4 stk.