Lieferungen - 623339-2022
Rumänien-Bretea Română: Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
2022/S 218-623339
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Contract de furnizare produse având ca obiect „Dotarea unităților de învățământ din Comuna Bretea Română, județul Hunedoara cu dispozitive și echipamente de protecție necesare prevenirii răspândirii infecției cu virusul SARS-COV-2”
Referenznummer der Bekanntmachung: 4521443/2022/Anexa6/1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul achiziției îl constituie dotarea unităților de învățământ din Comuna Bretea Română, județul Hunedoara cu dispozitive și echipamente de protecție necesare prevenirii răspândirii infecției cu virusul SARS-COV-2 cu o valoare estimata pentru fiecare lot după cum urmează:
Lot 1 - Aparate de sterilizare, de dezinfectare și de igienizare: 659.836,00 lei fără TVA;
Lot 2 - Mașini de spălat mopuri, lavete și suprafețe umed uscat: 58.979,80 lei fără TVA;
Lot 3 - Articole sanitare: 67.080,72 lei fără TVA;
Lot 4 - Măști pentru elevi și cadre didactice: 126.400,00 lei fără TVA;
Lot 5 - Covoare dezinfectare, dezinfectanți suprafețe și dezinfectanți distribuiți individual: 235.760,00 lei fără TVA;
ATENTIE: Termenul in care autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informații suplimentare este cu minim 11 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor, in măsura in care aceste solicitări vor fi adresate in termenul prevăzut la secțiunea I.3 din anunțul de participare, respectiv 20 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 148 056.52 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 5
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 5
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertantii pot depune oferte pentru: unul sau pentru mai multe loturi.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
DIFERITE ARTICOLE SANITARE
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
44411000 Sanitärerzeugnisse
39831200 Detergenzien
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Autoritatea contractantă urmărește achiziționarea de produse și echipamente pentru ameliorarea efectelor provocate de criză în contextul pandemiei de COVID-19 și al consecințelor sale sociale.
Cu ajutorul echipamentelor care se vor achiziționa se reduce riscul de răspândire a virușilor și crește astfel confortul și siguranța elevilor de a participa activ la școală, direct din sala de clasă, interacționând direct cu colegii și cadrele didactice.
Se vor pune la dispoziția elevilor și cadrelor didactice din învățământul preuniversitar de stat din comuna Bretea Română, echipamente destinate dezinfecției și sterilizării aerului, aparate cu substanțe dezinfectante, produse și echipamente care vor preveni și limita răspândirea virușilor.
LOT III ESTE FORMAT DIN:
Detergent pt masina de spalat mopuri și lavete -20 buc
Cărucior pentru curățenie, tratat antibacterian - 4 buc
Suport pentru mop profesional - 8 buc
Mop microfibră - 296 buc
Lavete microfibră - 296 buc
MAȘINI DE SPĂLAT MOPURI, LAVETE ȘI SUPRAFEȚE DURE UMED USCAT
Los-Nr.: 2
LOT II ESTE FORMAT DIN:
Mașină profesională de spălat mopuri și lavete - 1 buc
Mașină spălat suprafețe dure, umed uscat - 4 buc
La nivelul documentatiei de atribuire, respectiv in caietul de sarcini si in sectiunea formulare, ofertantii au la dispozitie caracteristile tehnice ale produselor de mai sus.
COVOARE DEZINFECTARE, DEZINFECTANȚI SUPRAFEȚE ȘI DEZINFECTANȚI DISTRIBUIȚI INDIVIDUAL
Los-Nr.: 5
24455000 Desinfektionsmittel
LOT V ESTE FORMAT DIN:
Covoare dezinfectare 100x50 cm -74 buc
Dezinfectanți maini - 2050 buc
Dezinfectanți suprafețe - 370 buc
APARATE DE STERILIZARE, DE DEZINFECTARE ȘI DE IGIENIZARE
Los-Nr.: 1
LOT I ESTE FORMAT DIN:
Nebulizatoare -7 buc
Dezinfectanți pt nebulizatoare - 180 litrii
Lămpi cu ultraviolete pt dezinfectie sali - 7 buc
Dispenser automat hybrid pentru dezinfectant - 37 buc
Dispenser automat hybrid pentru săpun lichid - 12 buc
Dezinfectanti mâini pt dispenser automat hybrid - 740 buc
Săpun lichid antibacterian pt utilizare in dispenser automat - 120 buc
MĂȘTI PENTRU ELEVI ȘI CADRE DIDACTICE
Los-Nr.: 4
33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
LOT IV ESTE FORMAT DIN:
Masti - 63200 buc