29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 62337-2021
Grecja-Nigrita: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
2021/S 025-062337
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Αποχέτευση ακαθάρτων, οικισμών Νιγρίτας και Τερπνής του Δήμου Βισαλτίας.
II.1.2)Główny kod CPV
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
II.1.4)Krótki opis:
Το αντικείμενο τού προς υλοποίηση έργου περιλαμβάνει:
— την κατασκευή του εσωτερικού βαρυτικού δικτύου αποχέτευσης ακαθάρτων οικισμού Νιγρίτας, με συνολικό μήκος 33.921,00 μ., σε έκταση 1.720 στρεμμάτων,
— την κατασκευή του εσωτερικού βαρυτικού και καταθλιπτικού δικτύου αποχέτευσης ακαθάρτων οικισμού Τερπνής, με συνολικό μήκος 13.762,00 μ. (13.421,00 μ. εσωτερικό βαρυτικό δίκτυο και 341,00 μ. εσωτερικός καταθλιπτικός αγωγός), σε έκταση 950 στρεμμάτων,
— την κατασκευή ενός αντλιοστασίου, για τη μεταφορά των λυμάτων του οικισμού Τερπνής στην Εγκατάσταση Επεξεργασίας Λυμάτων Νιγρίτας - Τερπνής. Το αντλιοστάσιο θα έχει μορφή «υγρού θαλάμου»,
— την κατασκευή του καταθλιπτικού αγωγού μήκους 2.902 μ. διαμέτρου Φ200, για τη μεταφορά των λυμάτων του οικισμού Τερπνής στην Εγκατάσταση Επεξεργασίας Λυμάτων Νιγρίτας - Τερπνής. Οι αγωγοί θα είναι από PVC Σ 41 Φ200, Φ250, Φ315, Φ355 και Φ400.
Θα κατασκευασθούν συνολικά 1.517 προκατασκευασμένα φρεάτια και θα γίνει αποκατάσταση των ασφαλτικών των οδών.
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Την κατασκευή αγωγών, που θα είναι από υλικό PVC σειράς 41 χρώματος πορτοκαλί και διαμέτρων Φ200, Φ250, Φ315, Φ355 και Φ400. Θα κατασκευασθούν συνολικά 1.517 προκατασκευασμένα κυκλικά φρεάτια επίσκεψης αγωγών ακαθάρτων από σκυρόδεμα εσωτερικής διαμέτρου 1,20 μ., 1,50 μ. και 1,80 μ., και 1 φρεάτιο κατάθλιψης. Επίσης, θα γίνει αποκατάσταση των ασφαλτικών οδοστρωμάτων, των τσιμεντόδρομων και των τμημάτων που είναι πλακοστρωμένα ή επιστρωμένα με κυβόλιθους. Το αντλιοστάσιο θα έχει μορφή «υγρού θαλάμου» και μορφολογικά θα αποτελείται από 3 τμήματα:
1) υγρό θάλαμο·
2) υπόγειο θάλαμο (φρεάτιο) εγκατάστασης αντλητικών συγκροτημάτων, δικλείδων και λοιπών ειδικών υδραυλικών εξαρτημάτων αντλιοστασίου, και
3) υπέργειο οικίσκο.
Επίσης, περιλαμβάνεται η κατασκευή του καταθλιπτικού αγωγού μήκους 2.902 μ. διαμέτρου Φ200, για τη μεταφορά των λυμάτων του οικισμού Τερπνής στην Εγκατάσταση Επεξεργασίας Λυμάτων Νιγρίτας - Τερπνής. Κατά μήκος του εξωτερικού καταθλιπτικού αγωγού, θα κατασκευασθούν 2 φρεάτια ελέγχου ροής - δικλείδας και 1 φρεάτιο εκκένωσης.