Usługi - 625333-2020
Submission deadline has been amended by:  87920-2021
Polska-Wrocław: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
2020/S 250-625333
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Podstawa prawna:
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Opracowanie STEŚ z elementami KP i PFU wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania pn.: Budowa/rozbudowa autostrady A4 Krzyżowa (bez węzła) – Legnica Południe (bez węzła)
Numer referencyjny: O.WR.D-3.2413.253.2020
II.1.2)Główny kod CPV
71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
II.1.4)Krótki opis:
1. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków w sek. II.1.1 ogłoszenia, pełna nazwa zamówienia: Opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej i Programem Funkcjonalno-Użytkowym wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania pod nazwą: „Budowa/rozbudowa autostrady A4 Krzyżowa (bez węzła)– Legnica Południe (bez węzła)”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie:
a) STEŚ z elementami KP (STEŚ-R);
b) opracowań środowiskowych wraz z uzyskaniem DŚU;
c) opracowań geologicznych i geotechnicznych;
d) mapy do celów projektowania dróg;
e) opracowań PFU dla zlecania zadań w formule „projektuj & buduj” (PFU) (dostosowanie wzorcowego PFU opracowanego przez GDDKiA, dostępnego na stronie www.gddkia.gov.pl, do wymagań przedmiotowej inwestycji, w celu realizacji zadania w formule „projektuj & buduj”);
f) udzielanie odpowiedzi na pytania oferentów na etapie procedury przetargowej na realizację inwestycji w formule „projektuj & buduj”.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
1. Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie do 48 miesięcy od daty podpisania umowy * w tym:
— etap I (STEŚ):
• termin I – przedłożenie wariantów trasy do akceptacji przez Zamawiającego w terminie 2 miesiące od daty podpisania umowy,
• termin II – przekazanie STEŚ oraz materiałów do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach celem ich weryfikacji na ostatniej Radzie technicznej dla etapu I w terminie 18 miesięcy od daty podpisania umowy,
• termin III – przekazanie opracowania STEŚ po wprowadzeniu uwag z ostatniej Rady technicznej dla Etapu I celem jego oceny na posiedzeniu ZOPI w terminie 19 miesięcy od daty podpisania umowy,
• termin IV – przekazanie opracowania STEŚ po wprowadzeniu uwag ZOPI celem ich oceny na posiedzeniu KOPI w terminie 20 miesięcy i 14 dni od daty podpisania umowy,
• termin V – przekazanie opracowania STEŚ wraz z kompletnymi materiałami do wniosków do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach po uwzględnieniu uwag z posiedzenia KOPI w terminie 23 miesiące od daty podpisania umowy;
— etap II (Elementy Koncepcji Programowej)
• termin VI – przekazanie kompletnego opracowania Elementy Koncepcji Programowej celem weryfikacji na ostatniej Radzie technicznej dla Etapu II w terminie 7 miesięcy od otrzymania informacji o ostateczności decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,*
• termin VII – przekazanie kompletnego opracowania Elementy Koncepcji Programowej po wprowadzeniu uwag z ostatniej Rady technicznej dla etapu II celem oceny na posiedzeniu ZOPI w terminie 8 miesięcy od otrzymania informacji o ostateczności decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,*
• termin VIII – przekazanie kompletnego opracowania Elementy Koncepcji Programowej po wprowadzeniu uwag ZOPI celem oceny na posiedzeniu KOPI w terminie 19 miesięcy i 14 dni od otrzymania informacji o ostateczności decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach,*
• termin IX – przekazanie kompletnego opracowania Elementy Koncepcji Programowej po wprowadzeniu uwag z posiedzenia KOPI i przekazanie kompletnych Programów Funkcjonalno-Użytkowych w terminie 13 miesięcy od otrzymania informacji o ostateczności decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.*
*) Przewidywany okres trwania procedury uzyskania DŚU – 10 miesięcy + 2 miesiące uzyskanie ostateczności decyzji.
2. Planowany okres gwarancji 36 miesięcy od daty odbioru końcowego dokumentacji projektowej (podpisania protokołu odbioru końcowego dokumentacji projektowej).