29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 625553-2021
Rumunia-Reșița: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
2021/S 237-625553
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
CS-CL-02 Reabilitarea și extinderea facilitaților de captare, înmagazinare, de tratare apa și a conductelor de aducţiune în Teregova
Numer referencyjny: 16868757_2021_PAAPD1312708
II.1.2)Główny kod CPV
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
II.1.4)Krótki opis:
Proiectare și execuție lucrări aferente contractului CS-CL-02 „Reabilitarea şi extinderea facilitaților de captare, înmagazinare, de tratare apa şi a conductelor de aducţiune în Teregova”, incluzând proiectarea de detaliu și execuția construcțiilor civile, a instalațiilor mecanice, electrice și automatizare, inclusiv furnizarea și montarea echipamentelor aferente, pentru construire front de captare, construire conducta de aducţiune în localitatea Teregova și construire Gospodărie de Apă.
Contractul include execuția de lucrări de infrastructură de apă, respectiv:
-proiectarea și execuția de lucrări de construire pentru:
UAT Teregova
Obiect 1 – Front nou de captare (execuția a 9 foraje cu o adâncime de H=90m, Q = 1,5 l/s/foraj) şi conducta nouă de aducţiune de la foraje la Gospodăria de Apă (Ltot = 1.550m);
Obiect 2 – Gospodărie nouă de apă: stație de tratare apă potabilă Qtr = 11,54 l/s (deferizare – demanganizare), stație de pompare apă potabilă, 2 rezervoare de înmagazinare V=300mc, drum
de acces la gospodăria de apă şi frontul de captare (Ltot =1.250m).
Contractul include:
a) Elaborare Proiect Tehnic în conformitate cu legislația națională, incluzând toate documentele necesare (memorii, desene, calcule etc.) și orice documentație necesară pentru obținerea autorizației de construcție;
b) Elaborarea documentației necesare obținerii autorizațiilor și avizelor necesare execuției;
c) Lucrări de construcție;
d) Furnizare și montaj utilaje și echipamente tehnologice;
e) Testare și punere în funcțiune;
f) Remedierea eventualelor defecte apărute în Perioada de Garanție.
Durata de proiectare a lucrărilor (inclusiv obținerea Autorizației de Construire) este de 6 luni. Durata de execuție a lucrărilor și punere în funcțiune a instalațiilor este de 17 luni (Total durată contract = 6 luni proiectare + 17 execuție lucrări și punere în funcțiune a instalaților = 23 luni).
Perioada de Garanție este de 36 luni.
NOTE:
1. Număr de zile până la care operatorii economici interesați pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: 19.
2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informații suplimentare:
- 25 de zile înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise cu minim 34 de zile înainte de data limita de depunere a ofertelor;
- 11 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise cu minim 19 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
31121000 Zestawy prądnicowe
45000000 Roboty budowlane
45232152 Roboty budowlane w zakresie przepompowni
45247270 Budowa zbiorników
45252126 Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
71322000 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
II.2.4)Opis zamówienia:
Proiectare și execuție lucrări aferente contractului CS-CL-02 „Reabilitarea și extinderea facilităților de captare, înmagazinare, de tratare apa și a conductelor de aducţiune în Teregova”.
Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 314.327 lei, pentru racordarea obiectivelor la rețelele de electricitate.
Valoarea estimată a contractului nu include sumele reprezentând "cheltuieli diverse și neprevăzute".