29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 625554-2021
Rumunia-Reșița: Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
2021/S 237-625554
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
CS-CL-05 Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare în municipiul Reșita 1
Numer referencyjny: 16868757_2021_PAAPD1311742
II.1.2)Główny kod CPV
45231100 Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
II.1.4)Krótki opis:
Execuție lucrări aferente contractului CS-CL-05 „Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare în municipiul Reșita 1”, incluzând:
- execuția de lucrări de reabilitare și de extindere în municipiul Reșita 1 pentru:
Obiect 1 - Rețele de distribuție în municipiul Reșita 1:
- Extinderea conductelor de distribuție a apei (L = 1.688, branșamente De32 = 40 bucăți);
- Reabilitarea conductelor de distribuție a apei (L=16.799m, branșamente De32mm = 76 bucăți; De63mmm = 335 bucăți și De110mm = 84 bucăți);
- Stații noi de pompare apa potabila (3 bucăți).
Obiect 2 - Rețele de canalizare în municipiul Reșita 1:
- Extinderea rețelei de canalizare (L = 4.614m, racorduri De160mm = 80 bucăți);
- Reabilitarea rețelei de canalizare (L = 24.361m, racorduri De160 mm = 746 bucăți și De200mm = 175 bucăți).
Contractul include:
a) Lucrări de construcție;
b) Furnizare și montaj utilaje și echipamente tehnologice;
c) Testare și punere în funcțiune;
d) Remedierea eventualelor defecte apărute în Perioada de Garanție.
Durata de execuție și punere în funcțiune a lucrărilor este 23 de luni.
Perioada de Garanție este de 36 luni.
NOTE:
1. Număr de zile până la care operatorii economici interesați pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 19.
2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informații suplimentare:
- 25 de zile înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise cu minim 34 de zile înainte de data limita de depunere a ofertelor;
- 11 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise cu minim 19 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45111000 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000 Roboty w zakresie usuwania gleby
45231110 Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45232400 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232423 Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
II.2.4)Opis zamówienia:
Execuție lucrări aferente contractului „CS-CL-05 Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare în municipiul Reșita 1”.
Durata de execuție și punere în funcțiune a lucrărilor este de 23 luni.
Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 48.357 lei, pentru alimentare cu energie electrică.
Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentând "cheltuieli diverse și neprevazute".