Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
TP21/102 Käyttövalmispyyhe pintojen desinfektioon
Viitenumero: TP21/102 Käyttövalmispyyhe pintojen desinfektioon
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi33631600 Antiseptit ja desinfektioaineet
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Käyttövalmispyyhe pintojen desinfektioon - pesevä ja alkoholiton, pyyhkeen koko 27 x 20 CM
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Käyttötarkoitus mm. ei-invasiivisten lääkinnällisten laitteiden, elektroniikkalaitteiden, kosketusnäyttöjen, näppäimistöjen ja johtojen sekä pintojen desinfektioon. Pyyhkeen tulee olla pesevä ja alkoholiton sekä soveltua erilaisiin käyttöympäristöihin ja erilaisille pintamateriaaleille (esim. metalli, lakattu puu). Pyyhinnän jälkeen desinfioidun pinnan tulee olla käyttövalmis. Käyttövalmiin pinnan tulee olla nihkeä, pinta ei saa jäädä liian kosteaksi.