Γνωστοποίηση συναφθείσας σύμβασης
Αποτελέσματα της διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Αποτελεσματικότητα διαχείρισης των θαλάσσιων περιοχών του συνεκτικού ευρωπαϊκού οικολογικού δικτύου Natura 2000 και άλλων προστατευόμενων θαλάσσιων περιοχών της ΕΕ
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0020
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο στόχος αυτής της σύμβασης είναι να αναπτυχθεί και να δοκιμαστεί ένα σύστημα αξιολόγησης της αποτελεσματικότητας της διαχείρισης των θαλάσσιων περιοχών Natura 2000 (και άλλων θαλάσσιων προστατευόμενων περιοχών της ΕΕ) στο πλαίσιο των νομικών υποχρεώσεων βάσει των οδηγιών και δεσμεύσεων για τα πτηνά και τα ενδιαιτήματα στο πλαίσιο της στρατηγικής της ΕΕ για τη βιοποικιλότητα 2030.
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Αποτελεσματικότητα διαχείρισης των θαλάσσιων περιοχών του συνεκτικού ευρωπαϊκού οικολογικού δικτύου Natura 2000 και άλλων προστατευόμενων θαλάσσιων περιοχών της ΕΕ.
Services - 627006-2020
Belgium-Brussels: Management Effectiveness of Marine Natura 2000 Sites and Other EU Marine Protected Areas
2020/S 251-627006
Contract award notice
Results of the procurement procedure
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Management Effectiveness of Marine Natura 2000 Sites and Other EU Marine Protected Areas
Reference number: ENV/2020/OP/0020
II.1.2)Main CPV code
90700000 Environmental services
II.1.4)Short description:
The aim of this contract is to develop and test a system to assess the management effectiveness of marine Natura 2000 sites (and other EU marine protected areas) in the context of legal obligations under the Birds and Habitats Directives and commitments under the EU Biodiversity Strategy 2030.
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Management effectiveness of marine Natura 2000 sites and other EU marine protected areas.