Avis de marché – secteurs spéciaux
Base juridique:
Directive 2014/25/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Oulu-Kemi Ulkolaiteurakka
Numéro de référence: VÄYLÄ/6204/02.01.01/2021
II.1.2)Code CPV principal45000000 Travaux de construction
II.1.4)Description succincte:
Urakka kuuluu Oulu-Kemi rataosan uudet liikennepaikat (Maksniemi ja Lähessuo) ratahankkeeseen.
Urakkaan kuuluu suunnitelmien mukaiset turvalaitteiden ulkolaiteurakan työt täysin valmiiksi rakennettuna ja tarkastettuna.
Urakkaan kuuluu rakentamisen työvaiheistuksen vaatimat työnaikaisten ulkolaitemuutosten suunnittelu ja toteuttaminen nykyiseen turvalaitejärjestelmään siten, että nykyinen asetinlaite (suojastus ja varoituslaitos) säilyy toimintakuntoisena (urakkaan sisältyy myös työnaikaisten turvalaitemuutosten käyttöönottotarkastuksiin osallistuminen).
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations: