Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: 21/48
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar ett fastighetssystem, för att hantering av RISE fastigheter. Systemet ska tillgodose fastighetsfrågor hos RISE både operationellt och vid strategisk hantering.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: