Detta meddelande är endast för förhandsinformation
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen: II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4)Kort beskrivning:
Tekniska konsulter Besiktning Mark
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 3 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
71356100 Tekniska kontroller
71520000 Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
71630000 Teknisk besiktning och provning
71631000 Teknisk besiktning
71631450 Brobesiktning
71631480 Vägbesiktning
76600000 Besiktning av rörledningar
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: