Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
TI 2021-1147 Kall och varm catering
Referensnummer: 21/114
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod55520000 Catering
II.1.4)Kort beskrivning:
Kall och varm catering till Katrineholms kommun.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 4 400 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2)Beskrivning
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 1
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)15811500 Färdiga brödprodukter
15811510 Smörgåsar
15811511 Färdiga smörgåsar
15894200 Färdiglagad mat
55520000 Catering
55521200 Måltidsleveranser
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: II.2.6)Uppskattat värde
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 2
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)15894300 Färdiga maträtter
633416-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Catering
Tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kall catering
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811500 Färdiga brödprodukter, 15811510 Smörgåsar, 15811511 Färdiga smörgåsar, 15894200 Färdiglagad mat, 55520000 Catering, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Varm catering
Del nr: 2
15894300 Färdiga maträtter, 55520000 Catering, 55521200 Måltidsleveranser