29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 633509-2021
Submission deadline has been amended by:  42060-2022
Rumunia-Bacău: Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
2021/S 240-633509
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
BC-CL-3 Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Moinesti si Poduri
Numer referencyjny: 27429315_2021_PAAPD1169797
II.1.2)Główny kod CPV
45231100 Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
II.1.4)Krótki opis:
Executie lucrari aferente contractului „BC-CL-3 Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Moinesti si Poduri”.
NOTE:
-Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 92 228 364.00 RON
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45111000 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000 Roboty w zakresie usuwania gleby
45232150 Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45232400 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232423 Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
II.2.4)Opis zamówienia:
Executie lucrari aferente contractului „BC-CL-3 Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Moinesti si Poduri”, incluzând:
1. Extindere si reabilitarea sistemului de alimentare cu apa existent in Moinesti
- Extindere retea de alimentare cu apa in localitatea Moinesti (L = 20.929 m) incluzand 822 bransamente, 167 camine de vane, 12 camine cu vane de reducere a presiunii, 5 camine cu debitmetre, 9 camine de masura parametri clor, 194 hidranti de incendiu supraterani
- reabilitare retea de alimentare cu apa in localitatea Moinesti (L = 27.268 m), incluzand 1.297 bransamente, 202 camine de vane, 268 hidranti de incendiu supraterani;
- 10 statii de repompare a apei pe reteaua de distributie;
- reabilitarea conductelor de aductiune in Moinesti (L = 5.655 m) incluzand 18 camine de vane, 1 statie de pompare a apei;
- Reabilitare instalatii hidraulice rezervoare existente Pini 2 x 2500 mc + 2 x 1000 mc, instalatii hidraulice rezervoare existente Micleasca 2 x 300 mc si instalatii hidraulice rezervoare existente Cristea 2 x 100 mc, inclusiv echipamente de reclorinare pentru toate cele 3 Gospodarii de Apa.
2.Extinderea si reabilitarea sistemului de alimentare cu apa existent in comuna Poduri
- Extindere retea de alimentare cu apa in localitatile Valea Sosii si Cernu (L = 9.820 m) si reabilitare retea de alimentare cu apa in localitatile Poduri, Valea Sosii, Prohozesti, Bucsesti si Cernu (L = 5.213 m) incluzand 581 bransamente, 78 camine de vane, 8 camine cu vane de reducere a presiunii, 4 camine cu debitmetre, 7 camine de masura parametri clor si 148 hidranti de incendiu subterani;
- 4 statii de repompare a apei;
3.Extinderea retelei de canalizare in localitatea Moinesti
-Extindere retea de canaliare in Moinesti (L = 17.944 m) incluzand 659 camine de vizitare, 950 racorduri,;
- 4 SPAU-uri si conductele de refulare aferente (L = 753 m), pe traseul conductelor de refulare au fost prevazute, 7 camine de spalare,de vane si golire,sau de aerisire.
4. Extindere retea de canalizare in comuna Poduri
- Extindere retea de canalizare in localitatile Poduri, Valea Sosii si Prohozesti (L = 18.979 m), 607 camine de vizitare, 894 racorduri,
- 14 SPAU – uri si conductele de refulare aferente (L = 8.415 m), pe traseul conductelor de refulare au fost prevazute 70 camine de spalare,de vane si golire,sau de aerisire.
In cadrul contractului sunt definite 4 sectoare de lucrari dupa cum urmeaza:
Sector 1. UAT Moinesti
- Extindere reţea de distribuţie apă, inclusiv bransamente si hidranti
- Reabilitare reţea de distribuţie apă, inclusiv bransamente si hidranti
- Reabilitare conducte de aductiune
- Construcție staţii de pompare apă potabila pe reteaua de distributie (SP1-SP10)
- Extindere rețea de canalizare, inclusiv racorduri si camine de vizitare
- Construcție staţii de pompare apă uzată și conducte de refulare aferente
Sector 2. UAT Moinesti
- Reabilitare Gospodarii de apa Pini, Parc Micleasca si Parc Cristea (rezervoare si echipamente de reclorinare)
- Construcție staţie de pompare apă potabila pe aductiune SP11
Sector 3. UAT Poduri, (Poduri, Prohozesti, Valea Sosii)
- Infiintare rețea de canalizare, inclusiv racorduri si camine de vizitare
- Construire colector menajer de pe strada Calea Poduri din UAT Moinesti
- Construire staţii de pompare apă uzată și conducte de refulare aferente
- Construcție staţii de pompare apă potabila pe reteaua de distributie
Sector 4. UAT Poduri, localitatile Cernu si Bucsesti
- Infiintare retea de alimentare cu apa, inclusiv bransamente si hidranti
Contractul include:
a) Lucrari de constructie;
b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice;
c) Testare si punere in functiune;
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie.
Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 18 luni.
Perioada de Garantie este de 36 luni.
Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".