Építési beruházás - 634383-2021
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2021/S 241-634383
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
HőgyesSchöpfMerei Gy.Centrum tervezés-kivitelezés
Hivatkozási szám: EKR001245972021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Fővállalkozói kivitelezési szerződés a Semmelweis XXI. Fejlesztési Projekt, Hőgyes-Schöpf-Merei Gyógyszerkutatási Centrum kialakításának tervezésére - kivitelezésére.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
45215100 Egészségügyi épületek kivitelezése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes Ajánlattevő feladata a dokumentációban meghatározott valamennyi feladat teljes körű elvégzése.
A, Tervezési feladatok: 21 700 m2 egészségügyi és/vagy oktatási létesítmény tervezése.
- engedélyezési tervdokumentáció készítése, amely tartalmazza a berendezési, belsőépítészeti és technológiai tervek elkészítését,
- építési engedélyezési eljárás lefolytatása a szükséges hatósági engedélyek beszerzésével,
kiviteli tervdokumentáció elkészítése, amely tartalmazza a berendezési, belsőépítészeti és technológiai tervek elkészítését. A tervek elkészítése BIM modellezéssel is elvárt.
B, Megvalósítási-kivitelezési feladatok:
A kivitelezés a Bakáts tömbbel kezdődik (F, G, H, K épületek) és a Hőgyes tömbbel folytatódik (A, B, C, E épületek). Épületek nettó alapterületei:
- A épület: 2 208 m2 felújítandó
- B épület: 7 163 m2 új építés
- C épület: 1 484 m2 új építés
- E épület: 1 546 m2 felújítandó
- F épület: 4 314 m2 felújítandó
- G épület: 3 074 m2 felújítandó
- H épület: 1 807 m2 új építés
- K épület: 135 m2 felújítandó
1.Felújítandó és átalakítandó összesen: nettó 11 277 m2 alapterület
Új építés összesen: nettó 10 454 m2 alapterület
Mindösszesen: 21 731 m2 (ebből műgyanta burkolat: 8100 m2)
2. Tervezett nettó zöldfelület: 2 148 m2
3. Tervezett személygépkocsi parkolóhelyek száma: 155 db
4. Mélyépítés
- Jet grouting szerkezetek, d120 cm jet alap: 1 506 fm
- Jet grouting szerkezetek, munkatérhatárolás, d60 cm jet fal: 2 100 fm
- Földkiemelés munkagödör alsó síkig 9 600 m3.
- Az új épületek alá cölöpalapozás készül.
5. Bontási munkák: 5 300 m2.
A beruházó jogszabályi kötelezés alapján a tervezett létesítmény egyes épületeiben sprinkler védelem kiépítésére kötelezett. A Hőgyes Tömb „B” és „C” épületeinek sprinkler rendszer fő egységei:
- Sprinkler tartály
- Sprinkler szivattyúgépház
- Sprinkler hálózat
A beruházás teljes időtartama: 1260 nap, amely tartalmazza a 120 nap tervezési feladatok elvégzését is.
Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőt, hogy a Szerződés megkötésének időpontjában még nem rendelkezik a Vállalkozói Díj teljesítéséhez szükséges teljes forrással. Erre tekintettel a Szerződés hatálybalépésének felfüggesztő feltételét képezi, hogy a Beruházás megvalósítására, illetve a Szerződés szerinti fizetési kötelezettségei teljesítéséhez a szükséges forrás a költségvetésből vagy egyéb állami forrásból, illetve a Gazdaság-újraindítási Akciótervből kerül biztosításra az Ajánlatkérő számára. Az Ajánlatkérőa 2021-2027-es programozási időszakban pályázatot nyújt be és az ellenszolgáltatást részben vagy egészben a 2021-2027-es költségvetési ciklusban elérhető Gazdaság-újraindítási Akcióterv terhére kívánja elszámolni, a 2021-2027-es időszakra irányadó szabályok szerint. Amennyiben a Szerződés a létrejöttétől számított száznyolcvan (180) napon belül nem lép hatályba, úgy e körülményt Felek olyan bontó feltételnek tekintik, mely a Szerződést a létrejöttének napjára visszamenőleges hatállyal felbontja.
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
Ajánlatkérő (AK) a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség bizonyítása ajánlattevő (AT) feladata.