Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Roboty budowlane - 634628-2020
Submission deadline has been amended by:  71598-2021
Polska-Będzin: Roboty budowlane
2020/S 252-634628
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Wykonanie projektu i budowa mieszkań przy ulicy Naftowej w Sosnowcu
II.1.2)Główny kod CPV
45000000 Roboty budowlane
II.1.4)Krótki opis:
Wykonanie projektu i budowa mieszkań przy ulicy Naftowej w Sosnowcu na działkach nr 4265, 4361/1, 4361/5, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SIWZ, PFU, Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego oraz zgodnie z przepisami obowiązującego prawa.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45100000 Przygotowanie terenu pod budowę
45111291 Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45210000 Roboty budowlane w zakresie budynków
45300000 Roboty instalacyjne w budynkach
45313100 Instalowanie wind
45343000 Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
71220000 Usługi projektowania architektonicznego
71242000 Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71248000 Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45400000 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
II.2.4)Opis zamówienia:
Wykonanie projektu i budowa mieszkań przy ulicy Naftowej w Sosnowcu na działkach nr 4265, 4361/1, 4361/5. Zamówienie podzielone zostanie na 4 następujące etapy:
a) Etap wykonania dokumentacji projektowej i uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę;
b) I Etap robót budowlanych – realizacja 90-100 mieszkań (wraz z uzyskaniem częściowej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie;
c) II Etap robót budowlanych – realizacja 70-80 mieszkań wraz z uzyskaniem częściowej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie;
d) III Etap robót budowlanych – realizacja pozostałej ilości mieszkań wynikająca z przedstawionej przez Wykonawcę koncepcji, przy założeniu minimalnej ilości wymaganych 285 mieszkań.
Wymagania w zakresie „zaprojektuj"
1) opracowanie dokumentacji geologicznej, opinii geotechnicznej, dokumentacji badań podłoża gruntowego, projektu geotechnicznego – w zależności od potrzeb;
2) uzyskanie opinii i uzgodnień (w tym z Wyższego Urzędu Górniczego), wynikających z obowiązujących przepisów i niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę;
3) opracowanie dokumentacji projektowej (koncepcja projektowa, projekt budowlany, projekt wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - dalej STWIOR) wszystkich branż, tj. ogólnobudowlanej i instalacyjnej, w zakresie: centralnego ogrzewania, wody zimnej i hydrantowej, ciepłej wody użytkowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wentylacji, instalacji oświetleniowej, gniazd wtykowych, instalacji telekomunikacyjnych (domofonowa, RTV/SAT, telefoniczna), systemu zabezpieczeń pożarowych - zgodnie z przepisami obowiązującymi na dzień uzyskania pozwolenia na budowę oraz uzyskanie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej wszelkich opinii i uzgodnień wynikających z obowiązujących przepisów i niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę wraz z uzgodnieniami branżowymi przyłączy wodociągowych oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej;
4) uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę;
5) opracowanie przedmiarów i kosztorysów wielobranżowych nakładczych, jeśli Zamawiający tego zażąda;
6) sprawowanie nadzoru autorskiego przez cały okres realizacji budowy;
7) przeniesienie na Zamawiającego wszelkich autorskich praw majątkowych i praw zależnych do opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej.
Wymagania w zakresie „wybuduj"
1) wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym uzgodnionym z Zamawiającym;
2) przeprowadzenie prób oraz wymaganych badań, a także przygotowanie dokumentów niezbędnych do przekazania do użytkowania obiektu powstałego w wyniku przeprowadzonych robót budowlanych;
3) przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej wraz z instrukcjami obsługi wszystkich zamontowanych w budynku urządzeń i wyposażenia;
4) uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie obiektu powstałego w wyniku przeprowadzonych robót budowlanych oraz wykonanie inwentaryzacji powykonawczej mieszkań sporządzonej przez uprawnioną osobę.