Denne bekendtgørelse er kun vejledende
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Høring vedr. udbud af sundhedsvikarydelser
Sagsnr.: 22/20392
II.1.2)Hoved-CPV-kode79624000 Anvisning af plejepersonale
II.1.4)Kort beskrivelse:
Høring vedr. udbud af sundhedsvikarydelser i Allerød kommune.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 120 000 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)79600000 Rekrutteringstjenester
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Som forberedelse til udbud af sundhedsvikarydelser i Allerød kommune, gennemføres høring af udkast til udbudsmaterialet.
Formålet med høringen er at kvalitetssikre udbudsmaterialet i forhold til markedet og potentielle leverandører. Vi opfordrer derfor alle potentielle leverandører til at gennemgå det vedlagte materiale, og fremsende høringssvar med kommentarer om fundne uhensigtsmæssigheder samt forslag til forbedringer.
Udkast til udbudsmateriale kan hentes af alle interesserede tilbudsgivere i Mercell. Høringssvar vedrørende udbudsmaterialet bedes sendt til Ordregiver via kommunikationsmodulet i Mercell i et separat dokument med henvisning til udbudsdokumentets navn, side og afsnit. Høringssvar skal være kommunen i hænde senest søndag den 27. november 2022.
Høringssvar behandles som fortroligt materiale, dog med respekt for aktindsigtsreglerne. Høringssvar vil ikke blive offentliggjort.