II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
„Furnizarea de echipamente medicale si echipamente de protecție personala la nivelul Spitalului Județean de Urgența Vâlcea”, din cadrul proiectului “Întărirea capacității Spitalului Județean de Urgență Vâlcea de gestionare a crizei sanitare COVID-19”
Număr de referinţă: 2540929_2021_PAAPD1318148
II.1.2)Cod CPV principal33100000 Echipamente medicale
II.1.4)Descriere succintă:
Furnizarea de echipamente medicale si echipamente de protecție personala la nivelul Spitalului Județean de Urgența Vâlcea cuprinde următoarele loturi:
- Lotul 1 - Aparate de radiologie:
- Lotul 2 - Aparate de anestezie si reanimare
- Lotul 3 - Echipamente medicale
- Lotul 4 - Sistem de monitorizare a pacientilorElecrocardiograf 12 canale
- Lotul 5 - Dispozitiv de administrare a oxigenului
- Lotul 6 - Containere mobile cu utilizare speciala
- Lotul 7 - Aparate de sterilizare, de dezinfectare si de igienizare
- Lotul 8 - Echipamente de ventilatie
- Lotul 9 - Echipamente de refrigerare si de congelare
- Lotul 10 - Butelii de gaz
- Lotul 11 – Ecocardiograf
- Lotul 12 – Curele
- Lotul 13 - Paturi speciale pentru terapie intensivă
- Lotul 14 – Dezinfectanti: Antiseptice si dezinfectante
- Lotul 15 - Imbracaminte pentru personalul medical
- Lotul 16 – Consumabile medicale; Articole sanitare
- Lotul 17 - Articole de catering de unica folosinta
- Lotul 18 - Produse de curatenie
- Lotul 19 – Lenjerie
- Lotul 20 – Echipamente de protectie
- Lotul 21 – Imbracaminte de protectie si de securitate
Notă:
1. Echipamentele medicale vor fi noi; Nu se acceptă second hand sau refurbished.
2. Data de livrare specificată în tabele, respectiv maxim 135 zile, înseamnă data când toate activitățile au fost realizate și produsul / echipamentul este instalat și funcționează la parametrii agreați și acceptați de autoritatea contractantă (prin procese-verbale de recepție și punere în funcțiune).
3. Durata de livrare de maxim 135 de zile include și perioada de acceptare a autorității contractante de 45 de zile, respectiv recepția cantitativă, calitativă, punere în funcțiune și recepția serviciilor de instruire.
4. Având în vedere că durata de livrare este factor de evaluare, durata asumată și declarată de ofertanți prin propunerea tehnică va fi respectată. La stabilirea duratei de livrare, ofertanții trebuie să ia în calcul durata de livrare pentru ultimul echipament din cadrul lotului.
5. Să existe posibilitatea achiziționării de pe piață a pieselor de schimb și a consumabilelor originale, necesare funcționării echipamentelor medicale pe întreaga durată de viață a acestora.
6. Ofertanții vor include în oferta de preț valoarea consumabilelor care vor fi asigurate pentru efectuarea testelor/ probelor la punerea în funcțiune a echipamentelor și la instruirea personalului, acolo unde este cazul.
Este responsabilitatea operatorilor economici de a verifica locațiile de amplasare a echipamentelor din cadrul Spitalului Județean de Urgență Vâlcea Municipiul Râmnicu Vâlcea, str. Calea lui Traian nr. 201, județul Vâlcea, , încă din faza de elaborare a ofertelor. Se va stabili o dată de vizitare a amplasamentului împreună cu Autoritatea contractantă.
Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare / informatiilor suplimentare in a 12-a zi inainte de depunerea ofertelor in masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut la punctul I.1) din fișa de date, respectiv 21 zile.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 7 398 698.72 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 21
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 21
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Operatorii economici pot depune oferte fie pentru unul, fie pentru mai multe loturi
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Dispozitiv de administrare a oxigenului
Lot nr.: 5
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33157800 Dispozitiv de administrare a oxigenului
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
1. Concen-tratoare oxigen 10 l cu accesorii: 20 buc.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)19640000 Saci şi pungi din polietilenă pentru deşeuri
33141123 Recipiente pentru ace
33711900 Săpun
33763000 Şervete din hârtie pentru mâini
1. Prosop hartie: 10.000 rola
2. Recipienti din polipropile-na capacitate 2,3l,pt.mat. intepatoare - taietoare: 1.000 buc.
3. Recipienti din polipropile-na capacitate 9 l,pt.mat. intepatoare - taietoare: 600 buc.
4. Saci din polietilena galbeni ptr. deseuri infectioase, 300l, 1200x1500*0,05-0,07mm: 9.000 buc.
5. Saci din polietilena galbeni ptr. deseuri infectioase, 40l, 520x700*0,05-0,07mm: 10.000 buc.
6. Sapun lichid, flacon 500 ml, cu pompita: 1.500 buc.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)39512000 Lenjerie de pat
18318300 Pijamale
1. Pijamale pacienti unica folosinta (pantaloni si haina) : 10.000 set
2. Set lenjerie pat unica folosinta (1 buc cearsaf pt pat, 1 buc plic pt perna, 1 buc plic pt pilota): 10.000 set
- Echipamente de refrigerare si de congelare
Lot nr.: 9
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)42513000 Echipamente de refrigerare şi de congelare
1. Ultracon-gelator stocare probe/reactivi (inclusiv accesorii): 1 buc.
Containere mobile cu utilizare speciala
Lot nr.: 6
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)34221000 Containere mobile cu utilizare specială
1. Container dublu tip dormitor cu baie: 3 buc.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33112200 Ecograf
1. Ecograf portabil: 1 buc.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33157100 Măşti de gaze medicale
18140000 Accesorii pentru îmbrăcăminte de lucru
18424000 Mănuşi
18424300 Mănuşi de unică folosinţă
33770000 Articole de hârtie pentru uz sanitar
1. Manusi chirurgicale din latex, pudrate, sterile; nr. 6.0-8,5: 5.000 perechi
2. Manusi examinare din latex, pudrate, nesterile, marimile : xs, s, m, l, xl,m,l: 400.000 buc
3. Masca de protectie tip FFP3: 10.000 buc
4. Masca de protectie tip N95 / FFP2: 20.000 buc
5. Masti chirurgicale cu 3 pliuri: 250.000 buc
Sistem de monitorizare a pacientilor
Lot nr.: 4
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33195000 Sistem de monitorizare a pacienţilor
33124130 Accesorii de diagnosticare
33141642 Accesorii de drenaj
33192000 Mobilier medical
33195100 Monitoare
33692300 Produse pentru nutriţie enterală
39715200 Echipament de încălzire
1. Pulsoxi-metru cu cablu si senzor: 14 buc.
2. Pompa de nutritie (nutripom-pa) cu consuma-bile: 2 buc.
3. Sistem de incalzire a lichidelor perfuzate: 4 buc.
4. Monitor pacient fara EKG: 21 buc.
5. Carucior pansa-mente: 1 buc.
6. Sistem de aspiratie secretii mobil: 20 buc.
- Aparate de anestezie si reanimare
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33172000 Aparate de anestezie şi de reanimare
33124100 Aparate de diagnosticare
33157400 Aparate medicale respiratorii
33162100 Dispozitive pentru blocul operator
33194110 Pompe de perfuzie
.1. Aparat ventilatie mecanica: 4 buc
2. Aparat ventilatie mecanica de transport: 3 buc
3. Statie (turn) cu 3 injectomate: 4 buc
4. Statie (turn) cu 3 infuzomate: 4 buc
5. Laringoscop: 4 buc
6. Sistem de incalzire externa a pacientului cu consumabile: 1 buc
7. Fibrobronhoscop (Adult, Copil): 2 buc
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33111000 Aparate de radiologie
Aparat mobil radiologie: 2 buc.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)19212510 Curele
1. Sistem de contention-nare magnetica pacient : 20 buc.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33100000 Echipamente medicale
33123200 Aparate de electrocardiografie
33123210 Sistem de monitorizare cardiacă
33182100 Defibrilator
33192340 Mobilier pentru blocul operator, cu excepţia meselor
1.Electro- cardiograf cu troliu de transport: 3 buc.
2. Monitor de inalta performanta pentru terapie intensiva 4 buc.
3. Monitor de transport: 3 buc.
4. Carucior resuscitare: 1 buc.
5. Defibrilator cu padela: 3 buc.
Paturi speciale pentru terapie intensivă
Lot nr.: 13
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33192150 Paturi speciale pentru terapie
1. Paturi terepie intensiva cu saltea speciala antidecubit: 4 buc.
Imbracaminte de protectie si de securitate
Lot nr.: 21
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)35113410 Îmbrăcăminte de protecţie împotriva agenţilor biologici şi chimici
1. Combine-zon COVID: 15.000 buc.
Consumabile medicale; Articole sanitare
Lot nr.: 16
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33140000 Consumabile medicale
18143000 Echipamente de protecţie
18443500 Viziere
24322320 Derivaţi ai alcoolilor
33141200 Catetere
33141240 Accesorii pentru cateter
33141641 Sonde
33157110 Mască de oxigen
33157800 Dispozitiv de administrare a oxigenului
33171100 Instrumente pentru anestezie
33735100 Ochelari de protecţie
33772000 Articole de unică folosinţă din hârtie
42924720 Echipament de decontaminare
1. Alcool sanitar 70%, fl 500 ml: 5.000 buc.
2. Canula administra-re oxigen, sterile 2 cai, adulti /copii: 3.000 buc.
3. Catetere IV periferice G16-G24: 50.000 buc.
4. Cearceaf examinare in rola 60cm x 50m, din 2 straturi (film+plastic/ hartie): 1.000 buc.
5. Circuit / tubulatura ventilatie mecanica cu capcana de apa: 1.500 buc.
6. Covoras / covorase / antibacteriene / decontami-nate / antimicro-biene 120*90'30 folii: 300 buc.
7. Masca oxigen elongata cu tubulatura adulti/copii: 10.000 buc.
8. Ochelari de protectie: 5.000 buc.
9. Rezerve acoperitori incaltaminte antidera-pante - pentru dispenser AD1: 100 set
10. Robinet transfer solutii cu 3 cai, steril, fara tub extensie: 3.000: buc
11. Sonda de alimentatie enterala cu mandren: 200 buc
12. Sonda intubatie endotrahe-ala cu balonas, ch4/ 4,5/ 5/ 5,5/ 6/ 6,5/ 7/ 7,5/ 8/ 8,5/ 9, sterila: 6.000 buc
13. Viziere: 15.000 buc
Lotul 17 - Articole de catering de unica folosinta
Lot nr.: 17
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)39222100 Articole de catering de unică folosinţă
1. Bol supa cu capac 380-500 ml: 75.000 buc.
2. Caserola polistiren 3 comparti-mente: 150.000 buc.
3. Set tacamuri unica folosinta (lingura, furculita, cutit, servetel ): 120.000set
Aparate de sterilizare, de dezinfectare si de igienizare
Lot nr.: 7
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33191000 Aparate de sterilizare, de dezinfectare şi de igienizare
31515000 Lămpi cu ultraviolete
39330000 Echipament de dezinfectare
1. Nebuliza-tor aeromi-croflora: 10 buc.
2. Lampi UV: 10 buc.
3. Statie dezinfec-tare maini cu dispen-ser cu senzor NO TOUCH: 30 buc.
Echipamente de ventilatie
Lot nr.: 8
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)42520000 Echipamente de ventilaţie
1. Ventilatie noninvaziva CPAP: 4 buc.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)44612100 Butelii de gaz
1. Butelii oxigen portabile prevazute cu valve si regulatoare de presiune: 28 buc.
Dezinfectanti: Antiseptice si dezinfectante
Lot nr.: 14
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)24455000 Dezinfectanţi
33741300 Dezinfectant pentru mâini
1. Dezinfectant - detergent pentru suprafete non-critice: 2.000 buc.
2. Dezin-fectant clorigen pentru supra-fete non-critice: 100.000 buc.
3. Dezin-fectant de nivel inalt prin imersie pentru instrumentar si materiale termosen-sibile: 500 buc.
4. Dezinfec-tant detergent enzimatic pentru instrumen-tar: 500 buc.
5. Dezinfec-tant pentru dezinfectia igienica si chirurgicala a mainilor prin frecare: 3.000 buc.
6. Dezinfec-tant pentru dezinfectia microaero-florei si a suprafetelor pe cale aeriana aplicat prin pulverizare: 1.000 buc.
7. Dezinfec-tant spray pt suprafete non-critice 3.000 buc.
8. Sapun dezinfectant lichid pentru dezinfectia igienica si chirurgicala a mainilor, prin spalare 3.000 buc.
9. Servetele dezinfectan-te de nivel inalt pentru dezinfectia rapida a suprafetelor dispozitive-lor medicale 1.000 buc.
10. Servetele dezinfectan-te utilizate pentru dezinfectia suprafetelor dispozitive-lor medicale 1.000 buc.
Imbracaminte pentru personalul medical
Lot nr.: 15
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33199000 Îmbrăcăminte pentru personalul medical
18130000 Îmbrăcăminte specială de lucru
18444000 Articole de protecţie pentru cap
18830000 Încălţăminte de protecţie
35113400 Îmbrăcăminte de protecţie şi de securitate
1. Acoperitori / botosi incaltaminte inalti: 8.000 buc.
2. Bonete tip cagula: 3.000 buc.
3. Bonete/ca-peline chirurgicale: 200.000 buc.
4. Botosi de protectie pentru incaltamine, anti alunecare: 250.000 buc.
5. Halate chirurgicale ramforsate: 2.000 buc.
6. Halate unica folosinta: 100.000 buc.