Lieferungen - 637803-2022
Finnland-Jyväskylän yliopisto: Mobilfunkgeräte
2022/S 223-637803
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Matkapuhelimet ja matkapuhelinten elinkaaripalvelut
Referenznummer der Bekanntmachung: 1312/02.03.00.00/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
32250000 Mobilfunkgeräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena ovat matkapuhelimet ja niihin liittyvät elinkaaripalvelut
• Matkapuhelimet:
◦ Android-älypuhelimet
◦ Apple IOS-älypuhelimet
• puhelimiin liittyvät oheislaitteet ja tarvikkeet
• elinkaaripalvelutoiminnan toteutus tilaajan prosessien mukaisesti (tarjouspyynnön liitteenä)
• laitteiden toimittamiseen liittyvät palvelut, joita ovat mm. laitteiden kuljettaminen tilaajan ilmoittamaan osoitteeseen, vanhojen laitteiden poisvienti, kierrätys ja tietoturvallinen hävittäminen.
• laiterekisterin ylläpito ja raportointi tilaajan järjestelmässä
• laitteiden huolto- ja tukitoimet hankinnan kohteen kriteerien ja prosessikuvausten mukaisesti
• laitepoolin ylläpito
Jyväskylän yliopisto on sitoutunut toimimaan ympäristöystävällisesti ja vähentämään toimintansa hiilijalanjälkeä. Sen vuoksi edellytämme energiatehokkuuden huomioon ottamista sekä palvelutuotannossa että hankittavissa laitteissa.
Puhelinten hankintamäärä on vuodessa 700-850 kappaletta. Puhelimet hankitaan tilaajan omistukseen, ei leasing-palveluna.
Puhelimien kiertoaika on noin kolme (3) vuotta. Mikäli puhelin palautuu käyttäjältä käyttökuntoisena, puhelin kierrätetään toimittajan ylläpitämän laitepoolin kautta toiselle työntekijälle.
Palvelu sisältää laitteiden toimitukset, laiterekisterin ylläpidon ja raportoinnin, laitteiden tietoturvallisen tyhjennyksen ja huolto- ja tukitoiminnot hinnastossa ja prosessikuvauksissa kuvatun mukaisesti.
Annetut määrät ovat arvioita, eivätkä sido tilaajaa tiettyyn hankintamäärään.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
50300000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Personalcomputern, Büromaschinen, Fernmeldeanlagen und audiovisuellen Anlagen
72600000 Computerunterstützung und -beratung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Tarkempi hankinnan kuvaus on tarjouspyynnön liitteissä:
• Liite 2a: Elinkaaripalvelujen palvelukuvaus (yksityiskohtainen)
• Liite 2b: Prosessikuvaukset
• Liite 3: Laskutuskäytännöt
Sopimus tehdään kahdeksi vuodeksi, jonka jälkeen se jatkuu toistaiseksi voimassolevana. Tilaaja varaa oikeuden irtisanoa sopimus päättymään vuoden jälkeen asiakastyytyväisyyskyselyn perusteella tehtävän arvion perusteella.