29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 639310-2020
Submission deadline has been amended by:  89259-2021
Węgry-Szeged: Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
2020/S 255-639310
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Elővákuum rendszerrel kapcsolatos munkák
Numer referencyjny: EKR001092882020
II.1.2)Główny kod CPV
45231100 Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
II.1.4)Krótki opis:
Az Extreme Light Infrastructure (ELI) lézeres kutatóközpont elővákuum és technológiai gázrendszerével kapcsolatos kivitelezési és szerelési munkák elvégzése
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
42122450 Pompy próżniowe
42124300 Części pomp powietrza lub próżniowych, sprężarek gazu lub powietrza
45231112 Instalacja rurociągów
45231220 Roboty budowlane w zakresie gazociągów
45231500 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów sprężonego powietrza
II.2.4)Opis zamówienia:
Az A épületben a lézerrendszerek működtetéséhez illetve a lézeres sugárzás cél- és kísérleti területre juttatásához elővákuum szükséges, melyet a csarnok hídszerkezetére függesztett elővákuum központok biztosítanak, így a vákuumszivattyúk által keltett rezgések a csővezetékbe iktatott rugalmas rezgéscsillapítók segítségével távol tartható a lézercsarnoktól és a célterületektől. Az elővákuum 0,1 mbar nyomású, az egyes célterületek elővákuum igénye az átadott vázlatterv jelöléseinek megfelelően.
Az üzemeltetéshez szükséges elővákuumot 22 db – a megadott elszívási igényeknek megfelelően méretezett darabszámú szivattyúblokkból álló, önállóan, elkülönülten működő gépegység biztosítja. A tervezésnél tehát figyelembe kellett venni a későbbi fejlesztések lehetőségét is, amennyiben ezek vákuumigénye növekszik.
A gépegységeket 11 db – a csarnok légterében lévő hidakhoz kapcsolt – podeszten helyezzük el, ezzel csökkentve a rezgéscsillapított területekre jutó mechanikai rezgést. A rezgéscsillapítást három helyen tervezzük megoldani:
– közvetlenül a szivattyúk után elhelyezett kompenzátorokkal,
– valamint a bunkerekhez és az LTA illetve lézerterületek tisztatéri paneljeihez rögzített vákuumcsöveknek a podesztekre (hídszerkezetre) függesztett csővezetékekhez való csatlakoztatásánál beépítendő kompenzátorokkal,
– a gépegységeknek a podeszteken való elhelyezésénél kialakított gépalap és a podeszt közé lerakott rezgéscsillapító elemekkel.
A gépegységek valamennyi szivattyúját összekapcsoljuk az épületautomatika rendszerrel, így a vezérlő helyiségekben közvetlenül láthatóvá (lehívhatóvá) válnak az üzemszerű működés legfontosabb paraméterei, jelzései, riasztása, továbbá lehetővé válik a távoli indítás/leállítás valamint a takarékos üzemre való átkapcsolás. A szervizeléshez szükséges összes paraméter a szivattyúhoz közvetlenül a csatlakoztatott épületfelügyeleti rendszeren tekinthető meg. Itt kell elvégezni a beszabályozást is.
A szivattyútelepektől az előzetesen felmért nyomvonalakon a tervezett típusú és átmérőjű csővezetékeken keresztül jut el az elővákuum szolgáltatás a tisztatéri laboratóriumokba, ahol (vételi pontokon) nyomástávadó biztosítja az átadott szolgáltatás megfelelősségét és automatikus tolózárak biztosítják a megfelelő szakaszolhatóságot az üzemeltetés során. A csővezeték 1 4404 minőségű rozsdamentes acél.
A csővezeték a technológiai gázok tekintetében 1/2" méretig varratnélküli illetve nagyobb átmérők esetén hosszvarratos cső, mely bizonylatoltan megfelelő tisztítási eljárással zsír- és olajmentesített 99,999 % tisztaságú gázokhoz alkalmas kivitelű. A cső belső felületi érdessége kb.1,0 um. A varrat nélküli saválló cső ASTM A 269 szerint, olaj- és zsírmentesre tisztítva. A csővezetékhez műbizonylat szükséges EN 10204/3.1 szerint. (A műbizonylatot a nyertes ajánlattevőnek kell beszereznie a teljesítés során.) A csőosztály specifikáció szerinti ”3” csőosztály használandó a kiépítéshez. Csövek összehegesztése AWI orbitális eljárással kell, hogy történjen, a hegesztési varratok vastagsága legalább a falvastagságnak megfelelő legyen.
Az „A” épületi híddaru motorizálása és teherbírás növelés.
A jelen beszerzéssel érintett DN200 - DN250 átmérőjű vákuumtechnológiai rozsda- és olajmentes acélcső hossza:. 995 fm
A jelen beszerzéssel érintett nagy tisztaságú, elektropolírozott, orbitális hegesztésű technológiai gáz csővezeték rendszer hossza: 1 026 fm
A jelen beszerzés keretében beépítendő vákuum pumpák száma: 61 db.
A közbeszerzés magában foglalja a vákuum rendszer csővezeték kiépítését, vákuum szivattyúk, vákuum-nyomásmérők, vákuum-tolózárak és egyéb vákuumtechnológiai eszközök leszállítását és beépítését, nitrogén és sűrített levegő ellátórendszerek csővezetékeinek és szerelvényeinek kiépítését.
A kivitelező a kivitelezési szerződés alapján az építési-szerelési munkák műszaki átadás-átvétele előtt köteles a létesítményre vonatkozóan próbaüzemet tartani. A próbaüzem időtartama 30 nap.