Építési beruházás - 639401-2020
Magyarország-Paks: Alárendelt út építése
2020/S 255-639401
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
K-5 út és északi bekötőút négysávosítása
Hivatkozási szám: EKR000914042020
II.1.2)Fő CPV-kód
45233123 Alárendelt út építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
K-5 út és északi bekötőút négysávosításának kivitelezési munkái
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45213316 Járdák kivitelezése
45223300 Parkolóhely, pihenőhely építése
45233128 Körforgalom építése
45233162 Kerékpárút építése
45232450 Vízelvezető rendszer építése
45315300 Villamos hálózati szerelés
45316100 Kültéri világítóberendezések szerelése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
MVM Paksi Atomerőmű Zrt. K5 és az északi bekötőút jelenleg 2x1 forgalmi sávos, mely a beruházás során 2x2 sávra bővül, 801,17 m és 447,48 m hosszon. Az új utak forgalmi sávszélesség 3,50 m, az elkészült utak 14,00 m burkolatszélességgel fognak rendelkezni, a csomópontok környezetében kanyarodó és becsatlakozó sávokkal egészül ki.
Az útfelújítás előkészítéseként 319,0 m3 aszfaltburkolat felső rétegének lemarása, ill. 2 323,0 m3 teljes pályaszerkezet, 107,0 m3 járdaszerkezet, útszegélyek és egyéb tereptárgyak bontása szükséges. Összesen 17 926,7 m3 (felesleges és visszatöltendő) humuszréteget kell felszedni, töltés építéshez bevágásból kitermelt földből 10455,2 m3, anyagnyerőhelyről pedig 9 555,1 m3 szükséges.
A tervek szerint kerékpárút, és gyalogos-kerékpárút is létesül az utak teljes hosszában.
A K5 összekötőúttal párhuzamosan új parkoló is létesül (542 db), melyből 13 db mozgáskorlátozott parkoló. 20 db motorkerékpár parkoló is készül. A parkolóterületek 6,0 m széles közlekedési és kétoldali 4,5 m széles merőleges parkolókkal kerülnek kialakításra. A közlekedési terület aszfalt, a parkolók térkőburkolatot kapnak.
A tervek szerint 24,00 m külső sugarú turbókörforgalom is létesül 4 ággal.
Egy új porta megközelítéséhez hullámosított acél csőszerkezettel egy áteresz is létesül, felette szintén 2x2 sávos úttal.
A projekt során új KD-Extra SN8 SDR34 PVC anyagú csapadékvíz elvezető csatornák létesülnek – 4 db DN 300 mm átmérőjű csatorna, összesen 234,99 m hosszon; 3 db DN 400 mm átmérőjű csatorna, összesen 510,81 m hosszon; 1 db beton csapadékcsatorna 800 mm átmérővel, 28,64 m hosszon.
A beruházás részét képezi 4 db KD-Extra SN8 SDR34 PVC – 1 db DN 497 mm átmérőjű 62,11 m hosszú, védőcső átmérője DN 711 mm, 28,26 m hosszon és 3 db DN 597 összesen 187,39 m hosszúságú, védőcső átmérője DN 813 mm, összesen 57,82 m hosszon – gravitációs csapadékvíz-csatorna, amik a K5 út nyugati oldalán tervezett 500 fős irodaház és parkolók csapadékvíz-elvezetését biztosítják.
Az áteresz tengelyével párhuzamosan 3 db közművezeték kerül elhelyezésre, védőcsőben. Nyomott szennyvíz: KPE SDR17 PE80 PN8, DN 90 mm, 71,39 m hosszon, védőcső átmérője DN 159 mm, 68,05 m hosszon. Tűzivíz: KPE SDR11 PE100 PN16, DN 315 mm, 71,38 m hosszon, védőcső átmérője DN 419 mm, 68,25 m hosszon. Ivóvíz: KPE SDR17 PE100 PN10, DN 110 mm, 71,59 m hosszon, védőcső átmérője DN 219 mm, 68,53 m hosszon.
Az építés során 8 db előregyártott vasbeton kitorkollófej (3 db DN 400, 1 db DN800, 1 db DN 500, 3 db DN600) 37 db új akna és 59 db új víznyelő létesítésére kerül sor, melyekhez DN 160 mm átmérőjű, 12,86 m és DN 200 mm átmérőjű, 335,0 m hosszú PVC bekötő csapadékcsatorna tartozik.
A csapadékvizek olajleválasztására a záportúlfolyós leválasztó integrált iszap térrel rendelkező műtárgyak szolgálnak.
A beruházás keretében 197 db 9 m magas, talpas, 1,5 m karhosszúságú 5o-os hajlásszögű egykaros tűzi horganyzott felületkezelésű acél oszlopokon elhelyezett (189 db 50 W-os és 8 db 101 W-os) LED-es lámpatest, illetve 13 db öntött alumínium házú, homokszórt üveg diffúzerű, 38W rendszerteljesítményű 1200mm magasságú oszlopos kültéri lámpatest kerül telepítésre, a hozzájuk tartozó kábelezési munkákkal.
Az A7 jelű környezteti sugárellenőrző mérőállomás erős- és gyengeáramú kábeleit teljes hosszukban ki kell váltani új kábelekkel 550 m hosszban, melyek a PA Zrt. területén lévő ABOS3 besorolású rendszerhez csatlakoznak.
A Vállalkozónak a Megrendelővel egyeztetve el kell készíteni az alábbi dokumentumokat:
A szerződéskötést követően:
1. Minőségügyi tervet
2. A kivitelezés részletes organizációs tervét.
3. Irányítási és részletes tevékenységszintű ütemtervet.
4. Építési-szerelési technológiai utasításokat.
5. Kivitelezési Műszaki és Minőségellenőrzési Utasítást (KMMEU) - szakágankénti bontásban - a TKO303_M12_eljárásrend szerint.
6. Biztonsági- és egészségvédelmi tervet (BET)
A megvalósulást követően:
7. Megvalósulási és átadási dokumentációt.
8. Minőségtanúsítási dokumentációt.