II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kuljetuspalvelut, tavara- ja lääkekuljetukset
Referenznummer der Bekanntmachung: 125537
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60180000 Vermietung von Fahrzeugen für den Gütertransport mit Fahrer
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tavarakuljetukset Oulun yliopistollisen sairaalan keskusvarastosta (Vihikari 10) Oulun kaupungin alueelle
Palvelu on kuvattu tarkemmin liitteissä:
- liite 1, palvelukuvaus
- liite 2, tavarakuljetusten toimitusosoitteet, -päivät ja -määrät
Lääkekuljetukset hyvinvointialueen yksiköiden välillä.
- liite 3, lääkekuljetusten vaatimukset
- liite 4, lääkekuljetusten toimituspäivät ja -osoitteet
Tarjouspyynnössä ilmoitetut määrät ovat arvioita. Hankintayksikkö ei sitoudu ilmoitettuihin määriin, vaan määrät voivat vaihdella.
Tilaaja varaa oikeuden tehdä lisäostoja sopimukseen toiminnan muutoksista johtuen. Lisäoston arvo on enintään 50 % hankinnan kokonaisarvosta. Mahdollisten lisäostojen hinnan perusteena käytetään enintään erilliskuljetusten tuntihintaa, mikäli muuta ei sovita.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tavarakuljetukset Oulun kaupungin alueella
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)60180000 Vermietung von Fahrzeugen für den Gütertransport mit Fahrer
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Oulun yliopistollisen sairaalan (OYS) keskusvarastosta viedään tavaroita Oulun kaupungin yksiköihin Oulun kaupungin alueella. Kuljetukset on pyritty reitittämään logistisesti ja ajallisesti toimivaksi kokonaisuudeksi.
- liite 2, toimitusosoitteet, -päivät ja -määrät
Sopimus tehdään yhden Toimittajan kanssa.
Lääkekuljetukset Haapajärvi
Los-Nr.: 2
Lääkekuljetus Ylivieskan lääkekeskuksesta seuraaviin yksiköihin:
- Haapajärven terveyskeskus
- Neuvola, Haapajärven kaupungintalo
- toimitukset tiistaisin ja perjantaisin
- 10-20 laatikkoa / kuljetuskerta
Lääkekuljetukset Pyhäjärvi
Los-Nr.: 3
Lääkekuljetukset Ylivieskan lääkekeskuksesta Pyhäjärven terveyskeskukseen.
- toimituspäivät tiistai ja perjantai
Lääkekuljetukset Reisjärvi
Los-Nr.: 4
Lääkekuljetus Ylivieskan lääkekeskuksesta Reisjärven terveyskeskukseen
- 3-8 laatikkoa / kuljetuskerta
Lääkekuljetukset Oulainen
Los-Nr.: 5
- Oulaskankaan sairaala
- Oulaisten terveyskeskus
- Kotihoidon toimisto
- toimituspäivät maanantai, keskiviikko ja perjantai
- 60-64 laatikkoa / kuljetuskerta
Lääkekuljetukset Haapavesi
Los-Nr.: 6
- Haapaveden terveyskeskus
- Palvelukeskus Paakkilanhovi
- toimituspäivät maanantai ja keskiviikko
- 30-45 laatikkoa / kuljetuskerta
Lääkekuljetukset Kalajoki, Himanka, Merijärvi
Los-Nr.: 7
Lääkekuljetus Raahen lääkekeskuksesta seuraaviin yksiköihin:
- Kalajoen terveyskeskus
- Kalajoen Iltarusko
- Kalajoen Terveysneuvonta, Koppeli
- Kalajoen Mäntyrinne
- Kalajoen kotihoito
- Himangan palvelukeskus
- Himangan terveysasema
- Kalliokoti
- Merijärven terveysasema (vain keskiviikkona)
- toimituspäivät keskiviikko ja perjantai
- 30-50 laatikkoa / kuljetuskerta