There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 640003-2021
Submission deadline has been amended by:  146617-2022
Hungary-Budapest: Medical equipments
2021/S 243-640003
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
TKLI stacioner labor fejlesztés
Reference number: EKR001205312021
II.1.2)Main CPV code
33100000 Medical equipments
II.1.4)Short description:
Ajánlatkérő (AK) által közzétett kiegészítő közbeszerzési dokumentumban (KKD) részletezett műszaki követelményeknek megfeleltethető, alábbi termékek beszerzése.
1. Nukleinsav izoláló automata
2. Laborműszerek sejttenyésztéshez
3. Dekontamináló autokláv
4. Laboratóriumi hűtők
5. -150C-os ultramélyhűtő
6. Centrifugák
7. Real-time PCR készülék
8. Szerológiai automata
9. Folyadékadagolás eszközei
10. Automata kromoszóma analízis és mikronukleusz teszt rendszer
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
II.2)Description
II.2.1)Title:
Nukleinsav izoláló automata
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)
38950000 Polymerase Chain Reaction (PCR) equipment
II.2.4)Description of the procurement:
Ajánlatkérő (AK) által közzétett kiegészítő közbeszerzési dokumentumban (KKD) részletezett műszaki követelményeknek megfeleltethető termék(ek) beszerzése.
(XX) Beszerzendő termék: 1 darab Nukleinsav izoláló automata
(X) A termék alaprendeltetése: A készülék nukleinsav (DNS és RNS), fehérje vagy sejt tisztítást végez humán, törvényszéki, környezeti, élelmiszer vagy egyéb molekuláris diagnosztikai mintából, teljesen automatizált módon.
(X) A termék főbb követelményei: a közbeszerzési dokumentumokban (excel táblázatban részletezve)
(X) Egyéb, a termék műszaki paraméterein felüli adatok:
- Teljeskörű garancia (alapgarancia) megajánlás szerint, minimum időtartama: 12 hónap
(X) Megajánlott termékkel szemben támasztott követelmények:
A megajánlandó termékekkel szemben támasztott követelmények a közbeszerzési dokumentumokban részletezve.
(X) Ajánlattevő (AT) kizárólag olyan termék(ek)et ajánlhat meg, mely megfelel az alábbiaknak:
- az Európai Unió tagállamaiban jogszerűen forgalmazható;
- új (gyári új, nem használt, nem demókészülék);
- az Európai Unió harmonizált szabványai (eltérés esetén egyenértékű megoldással) és a direktívák alapvető követelményei szerint került legyártásra.
(X) AK felhívja AT figyelmét, hogy az ajánlati árnak tartalmazni kell:
- a szállítandó eszköz (termék) csomagolásának és szállításának,
- beüzemelés,
- betanítás (1 nap oktatás termékenként 5 fő), valamint
- a jótállás (min. 12 hónap) költségeit egyaránt.
(X) ATnek ajánlat részeként SZAKMAI AJÁNLAT keretében (ld. KKD. 7. pont)
(1) TERMÉKENKÉNT csatolnia kell AT azon nyilatkozatát (MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZAT), hogy a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelményekhez rendelt elvárásokat ajánlattevő által megajánlott termék miként teljesíti. A nyilatkozatot táblázatos formában szükséges megtenni, mely táblázatban feltüntetésre kerül a beszerezni kívánt termékkel szemben támasztott műszaki követelmény mellett a megajánlott termék műszaki paramétere számszerűsíthető adatokkal, ennek hiányában igen/nem nyilatkozattal
A szakmai ajánlat hiánypótlás eljárási cselekmény keretében nem csatolható, tehát a szakmai ajánlat hiánya esetén az ajánlat ÉRVÉNYTELEN.
(X) ATnek ajánlat részeként MŰSZAKI AJÁNLAT keretében (ld. KKD. 7. pont)
(1) TERMÉKENKÉNT csatolnia kell a megajánlott termékre a gyártó által felügyelt TERMÉKISMERTETŐt (másolati példányban). A gyártó által felügyelt termékismertető tartalmazza legalább a termék megnevezését, a gyártó megnevezését, a termék cikkszámát, származási helyét, műszaki paramétereit, jellemzőit és minden olyan adatot és információt,amelyből a termék közbeszerzési dokumentumokban előírt műszaki követelményeknek való megfelelősége megállapítható.
Ha gyártó által felügyelt termékismertető nem magyar nyelvű, csatolni szükséges a nem magyar nyelvű dokumentumot és annak magyar nyelvű fordítását is.
AK gyártó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó általi hitelesítést, azaz bármilyen, a gyártótól származó (akár nyilvánosan is elérhető) termékleírás/prospektus megfelelő.
Amennyiben a gyártó által felügyelt termékismertető nem tartalmaz minden - a műszaki követelménynek való megfeleléshez szükséges - információt, úgy ajánlattevőnek további nyilatkozatot nem szükséges benyújtani, ajánlatkérő a Kbt. 2. § (3) bekezdésében is foglalt jóhiszeműség elve alapján ajánlattevő által kitöltött MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZATON feltüntetett értékeket vizsgálja. Ajánlatkérő ugyanakkor hivatkozik a Kbt. 69. § (1) bekezdésében foglaltakra, miszerint az ajánlatok elbírálása során az ajánlatkérőnek meg kell vizsgálnia, hogy az ajánlatok megfelelnek-e a közbeszerzési dokumentumokban, valamint a jogszabályokban meghatározott feltételeknek. Erre tekintettel ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a megajánlott termék műszaki paramétereiben felmerült kétség esetén további felvilágosítást kérjen ajánlattevőtől. Ajánlatkérő ezzel egy időben hivatkozik a Kbt. 71. § (7) bekezdésére és ajánlatkérő kizárólag olyan felvilágosítást kér, amely az ajánlat elbírálása érdekében szükséges.
(2) ORVOSTECHNIKAI ESZKÖZNEK MINŐSÜLŐ TERMÉKEK esetében TERMÉKENKÉNT csatolnia kell megajánlott termék orvostechnikai eszköznek való megfelelőségének igazolása érdekében az orvostechnikai eszközökről szóló rendeletben előírt GYÁRTÓI MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZATot és - ha az orvostechnikai eszköz forgalomba hozatalához az orvostechnikai eszközökről szóló rendelet alapján szükséges - CE megfelelőség értékelési TANÚSÍTVÁNY.
Laborműszerek sejttenyésztéshez
Lot No: 2
38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
(XX) Beszerzendő termék:
// 1 darab "Class II biológiai biztonsági fülke"
(X) A termék alaprendeltetése: A lamináris áramlású biológiai biztonsági fülke a veszélyes mikrobiológiai ágensekkel, fertőző mikroorganizmusokkal való biztonságos munkavégzést biztosítja steril körülmények között, védve a dolgozót, a mintát és a környezetet.
// 1 darab "Thermomixer"
(X) A termék alaprendeltetése: Száraz inkubáló készülék, mely erőteljes, egyenletes rotációs keverést végez, minimális vibráció mellett. Alkalmazható több laboratóriumi csőtípussal kompatibilisen, szabályozható hőmérsékleten és fordulatszámon.
// 2 darab "Microspin lepörgető"
(X) A termék alaprendeltetése: A készülék centrifugaként és kémcsőrázóként egyaránt alkalmazható, különböző mintaelőkészítési, PCR, gélelektroforézis és enzim reakciók folyamataiban.
// 2 darab "Vortex"
(X) A termék alaprendeltetése: Minták gyors keverésére, homogenizálására alkalmas készülék, egyszerre egy cső keverését teszi lehetővé.
// 2 darab "Multi-vortexer"
(X) A termék alaprendeltetése: Minták gyors keverésére, homogenizálására alkalmas készülék, egyszerre több cső keverését teszi lehetővé.
// 1 darab "CO2 termosztát"
(X) A termék alaprendeltetése: Sejtkultúrák, szövettenyészetek fenntartásához, növekedéséhez biztosít megfelelő, szabályozott környezetet.
(X) Értékelési szemponthoz kapcsolódó műszaki követelmény:
- "Dekontaminálási ciklus: száraz dekontaminálás minimum 145°C-os hőmérsékleten, vagy nedves dekontaminálás minimum 90°C-os hőmérsékleten" Részletek az eljárást megindító felhívás II.2.5) és VI.3) pontjaiban, valamint a KKD 10. pontjában.
- új (gyári új, nem használt, nem demó);
- betanítás (1 nap oktatás, termékenként 5 fő), valamint
AK gyártó által felügyelt termékismertető alatt az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén gyártó vagy EU illetőségű, meghatalmazott képviselője (EC REP) által kiadott, termék funkcionális és műszaki paramétereit összefoglaló dokumentumot érti. AK nem várja el a gyártó általi hitelesítést, azaz bármilyen , a gyártótól származó (akár nyilvánosan is elérhető) termékleírás/prospektus megfelelő.
Amennyiben a gyártó által felügyelt termékismertető nem tartalmaz minden - a műszaki követelménynek való megfeleléshez szükséges - információt, úgy ajánlattevőnek további nyilatkozatot nem szükséges benyújtani, ajánlatkérő a Kbt.2.§(3) bekezdésében is foglalt jóhiszeműség elve alapján ajánlattevő által kitöltött MEGFELELŐSÉGI NYILATKOZATON feltüntetett értékeket vizsgálja. AK ugyanakkor hiv. a Kbt.69.§(1) bekezdésében foglaltakra, miszerint az ajánlatok elbírálása során az AKnek meg kell vizsgálnia, hogy az ajánlatok megfelelnek-e a közbesz. dok.ban, valamint a jogszabályokban meghatározott feltételeknek. Erre tekintettel AK fenntartja a jogot, hogy a megajánlott termék műszaki paramétereiben felmerült kétség esetén további felvilágosítást kérjen ajánlattevőtől. Ajánlatkérő ezzel egy időben hivatkozik a Kbt.71.§(7) bekezdésére és ajánlatkérő kizárólag olyan felvilágosítást kér, amely az ajánlat elbírálása érdekében szükséges.
Dekontamináló autokláv
Lot No: 3
33191110 Autoclaves
(XX) Beszerzendő termék: 1 darab "Dekontamináló autokláv (25-40 L)"
(X) A termék alaprendeltetése: Sterilizáló készülék, túlnyomásos, telített vízgőzzel, az előírt paraméterek betartása mellett jön létre a munkatérbe behelyezett anyagok, eszközök csíramentesítése.
Laboratóriumi hűtők
Lot No: 4
// 2 darab "Nagy kapacitású +4°C-os hűtőszekrény, laboratóriumi minták tárolására"
(X) A termék alaprendeltetése: Nagy kapacitású (+4 ℃-os) laboratóriumi hűtő, biológiai minták tárolására.
- "Minimum egy ventillátoros hűtés". Részletek az eljárást megindító felhívás II.2.5) és VI.3) pontjaiban, valamint a KKD 10. pontjában.
// 2 darab "Nagy kapacitású -20°C-os hűtőszekrény, reagensek tárolására"
(X) A termék alaprendeltetése: Nagy kapacitású -20 ℃-os laboratóriumi fagyasztószekrény, reagensek tárolására.
// 1 darab "Nagy kapacitású -80°C-os ultramélyhűtő, mintatárolására"
(X) A termék alaprendeltetése: Nagy kapacitású -80 ℃-os laboratóriumi ultramélyhűtő, biológiai minták hosszú távú tárolására, megőrzésére.
-150C-os ultramélyhűtő
Lot No: 5
(XX) Beszerzendő termék: 1 darab "Közepes kapacitású -150°C-os ultramélyhűtő, mintatárolására"
(X) A termék alaprendeltetése: Közepes kapacitású -150 ℃-os laboratóriumi ultramélyhűtő, biológiai minták, vírustörzsek hosszú távú tárolására, megőrzésére.
(X) Értékelési szemponthoz tartozó műszaki követelmény:
- "Alumínium belső kialakítás". Részletek az eljárást megindító felhívás II.2.5) és VI.3) pontjaiban, valamint a KKD 10. pontjában.
Centrifugák
Lot No: 6
38436500 Mechanical stirrers
(X) Beszerzendő termék:
// 1 darab "Ultracentrifuga, 4 rotorral"
(X) A termék alaprendeltetése: Vírusok, intracelluláris sejtorganellumok, nanopartikulumok, makromolekulák ultra magas fordulatszámon történő ülepítésére alkalmas centrifuga.
// 1 darab "Hűthető asztali centrifuga cserélhető rotorokkal"
- használt (gyártási év 2020-nál nem régebbi);
Real-time PCR készülék
Lot No: 7
(XX) Beszerzendő termék: 1 darab "Nagy áteresztőképességű (96 minta) real-time PCR készülék"
(X) A termék alaprendeltetése: Nagy kapacitású, 96 minta egyidejű mérésére alkalmas, hatcsatornás (öt szín és egy FRET csatorna) valós idejű PCR eszköz, pontos hőmérséklet-szabályozással, érzékeny, megbízható detektálással.
Szerológiai automata
Lot No: 8
33124100 Diagnostic devices
(XX) Beszerzendő termék: 1 darab "Szerológiai automata"
(X) A termék alaprendeltetése: Vérszérumban, plazmában, gerincfolyadékban jelenlevő antitestek, antigének vizsgálatára szolgáló nagy kapacitású automata diagnosztikai készülék.
Folyadékadagolás eszközei
Lot No: 9
38435000 Apparatus for detecting fluids
// 2 készlet "Pipettasorozat"
(X) A termék alaprendeltetése: Egy csatornás pipettasorozat, 0,1 ul - 1000 ul térfogat pipettázásához.
// 2 darab "Elektromos pipettor"
(X) A termék alaprendeltetése: Elektromos pipetta kezelő eszköz szerológiai pipettákhoz.
// 2 darab "Repeater pipetta"
(X) A termék alaprendeltetése: Mechanikus folyadékadagoló eszköz, ismétlő pipettázáshoz.
// 1 készlet "Multichannel pipettasorozat"
(X) A termék alaprendeltetése: Többcsatornás pipettasorozat, 5 ul - 1000 ul térfogat pipettázásához.
Automata kromoszóma analízis és mikronukleusz tesz
Lot No: 10
(XX) Beszerzendő termék: 1 darab "Automata kromoszóma analízis és mikronukleusz teszt rendszer"
(X) A termék alaprendeltetése: Meglévő mikroszkóphoz dicentrikus kromoszóma analízis és mikronukleusz teszt értékelő fejlesztése, melynek keretében megvalósul az automata kiértékelést végző szoftvermegvalósítások integrálása a már meglevő Zeiss Axio Imager Z2 hardverrel (PC, motorizált asztal, CoolCube 1m kamera, Axio Imager Z2 mikroszkóp) és szoftverrel (Ikaros kariotipizáló szoftver).