Services sociaux et autres services spécifiques – marchés publics
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Drift av särskilt boende, Karlslund
Numéro de référence: KS 2021/342
II.1.2)Code CPV principal85311000 Services d'action sociale avec hébergement
II.1.4)Description succincte:
Upphandlingen omfattar driften av ett särskilt boende - Karlslund. På Karlslund finns 40 permanenta vårdboendeplatser. Ängelholms kommun är huvudman för de tjänster som omfattas av denna driftentreprenad.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)85300000 Services d'action sociale et services connexes
85311100 Services sociaux pour les personnes âgées
II.2.4)Description des prestations:
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: KS 2021/342
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311100 Äldreomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen