Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:Număr de referinţă: 68462/08.06.2022
II.1.2)Cod CPV principal15000000 Alimente, băuturi, tutun şi produse conexe
II.1.4)Descriere succintă:
Furnizare zilnică de alimente la centrele rezidentiale de pe raza judetului Harghita pe o perioadă de 12 luni, val. estimata intre 2.201.608,76 și 4.403.217,52 lei fără TVA. Se vor încheia minim 4 contracte subsecvente pe fiecare lot în parte, primul contract subsecvent va cuprinde cantitățile necesare a fi livrate în primele 2 luni ale acordului-cadru, urmând ca, in functie de necesitati, sa se incheie contractele subsecvente pentru restul perioadei, având în vedere că furnizarea alimentelor este necesara pe intreg parcursul anului.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15220000 Peşte, file de peşte şi alte tipuri de carne de peşte congelate
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cantitatile minime si maxime ale fiecarui lot in parte sunt conform celor precizate in caietul de sarcini pe fiecare lot. Cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt conform celor precizate în caietul de sarcini pe fiecare lot.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)03142500 Ouă
II.2.1)Titlu:
Pâine și produse de panificație Zona Gheorgheni
Lot nr.: 9
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15810000 Produse de panificaţie, produse de patiserie şi de cofetărie proaspete
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15500000 Produse lactate
Alimente ambalate diverse
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15800000 Diverse produse alimentare
Carne refrigerată și congelată
Lot nr.: 3
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)15100000 Produse de origine animală, carne şi produse din carne
Alimente ambalate de bază
Lot nr.: 1
Pâine și produse de panificație Zona Ciuc
Lot nr.: 8
Pâine și produse de panificație Zona Cristur
Lot nr.: 10
Produse din carne și mezeluri
Lot nr.: 4