Services - 643778-2022
Pologne-Varsovie: Services de déneigement
2022/S 224-643778
Avis en cas de transparence ex ante volontaire
Services
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Utrzymanie czystości i porządku terenów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy – zimowe utrzymanie ulic, chodników, ścieżek rowerowych i parkingów w latach 2022 – 2023.
Numéro de référence: 60/WOŚ/2022
II.1.2)Code CPV principal
90620000 Services de déneigement
II.1.4)Description succincte:
Przedmiotem niniejszego opisu przedmiotu zamówienia (OPZ) są wymagania dotyczące wykonania i odbioru prac związanych z zimowym utrzymaniem czystości i porządku terenów zarządzanych przez Dzielnicę Wilanów m.st. Warszawy. Do zakresu zamówienia należy świadczenie usług polegających na zapobieganiu śliskości i gołoledzi, odśnieżaniu oraz oczyszczaniu po zakończeniu zimowego sezonu ulic, chodników, ścieżek rowerowych i parkingów, będących w Zarządzie Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy. Termin realizacji przedmiotu zamówienia - 6 miesięcy od daty podpisania umowy.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
90610000 Services de voirie et services de balayage des rues
90630000 Services de déverglaçage
90914000 Services de nettoyage de parkings
II.2.4)Description des prestations:
5. ZAKRES ZAMÓWIENIA
Do zakresu zamówienia należy świadczenie usług polegających na zapobieganiu śliskości i gołoledzi, odśnieżaniu oraz oczyszczaniu po zakończeniu zimowego sezonu ulic, chodników, ścieżek rowerowych i parkingów, będących w Zarządzie Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy.
6. OBOWIĄZKI WYKONAWCY
6.1. Utrzymanie, w tym zapobieganie śliskości i gołoledzi, odśnieżanie oraz oczyszczanie po zakończeniu zimowego sezonu, dróg, parkingów i ciągów pieszo-jezdnych będących w Zarządzie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy:
6.1.1. zapobieganie śliskości i gołoledzi poprzez posypywanie chlorkiem sodu o gęstości 10 g/m2 oraz posypywanie chlorkiem sodu z chlorkiem wapnia o gęstości 10g/m2 a także nawilżanie solanką dróg [używane mieszaniny chlorku sodu i chlorku wapnia powinny być w stosunku wagowym: 4:1 – 80% NaCl + 20% CaCl2 lub 2:1 – 67% NaCl + 33% CaCl2. Powyższe proporcje chlorku sodu i wapnia określone zostały w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach] – wg załącznika nr 2b: „Wykaz dróg przeznaczonych do posypywania chlorkiem sodu 10 g/m2 a także nawilżanie solanką będących we władaniu m.st. Warszawy znajdujących się na terenie Dzielnicy Wilanów – cykliczna realizacja w latach 2022-2023”
6.1.2. zapobieganie śliskości i gołoledzi poprzez posypywanie piaskiem z niewielką domieszką soli dróg (maksymalne dopuszczalne stężenie soli 5 g/m2) – wg załącznika nr 2c „Wykaz dróg przeznaczonych do sypania piaskiem z niewielką domieszką soli, będących we władaniu m.st. Warszawy znajdujących się na terenie Dzielnicy Wilanów – cykliczna realizacja w latach 2022-2023”
6.1.3. zapobieganie śliskości i gołoledzi poprzez posypywanie piaskiem – wg załącznika nr 2d „Wykaz dróg przeznaczonych do posypywania piaskiem, będących we władaniu m.st. Warszawy znajdujących się na terenie Dzielnicy Wilanów – cykliczna realizacja w latach 2022-2023”,
6.1.4. zapobieganie śliskości i gołoledzi chodników (załącznik nr 3a) oraz parkingów, placów i skwerów (załącznik nr 3b) – ręczne i mechaniczne posypywanie piaskiem lub mieszanką chlorku sodu z chlorkiem wapnia o gęstości posypywania 10 g/m2 – chodnik i parking na ul. St. Kostki Potockiego, mostek nad Potokiem Służewieckim oraz Zieleniec przy Dębach Pamięci do sypania WYŁĄCZNIE PIASKIEM (8 017 m2),
6.1.5. odśnieżanie mechaniczne dróg o łącznej długości 76,3 km i szerokości do 5 m (wg załącznika nr 2a), w sposób umożliwiający swobodny spływ wód roztopowych do studzienek (wg załącznika nr 4). Ulice (zawarte w załączniku 2a): Marconich, Wiktorii Wiedeńskiej, Kubickiego, Orszady, Ko-ralowa, Petyhorska, Biwakowa, Leżakowa, Młocarni, Murawy, Namioty, Niedzielna, Odpoczynek, Wycieczka, Wyprawy, Brodzik, Obornicka dojazd do posesji nr 13A i 15A (jezdnie o niewielkiej szerokości - od 3 do 3,2 m) należy odśnieżać wyłącznie przy pomocy „małego” sprzętu,
6.1.6. odśnieżanie ręczne chodników o łącznej powierzchni 65 837 m2 (załącznik nr 3a),
6.1.7. odśnieżanie mechaniczne i ręczne parkingów, placów i skwerów o łącznej powierzchni 9 665 m2 (załącznik nr 3b),
6.1.8. zamiatanie ręczne i mechaniczne:
ulic (zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 2e do umowy), w tym wąskie jezdnie (o niewielkiej szerokości do 3,2 m: Marconich, Wiktorii Wiedeńskiej, Kubickiego, Orszady, Koralowa, Petyhorska, Biwakowa, Leżakowa, Młocarni, Murawy, Namioty, Niedzielna, Odpoczynek, Wycieczka, Wyprawy, Brodzik,
chodników i ścieżek rowerowych (zgodnie z wykazem stanowiącym załączniki nr 3a do umowy),
parkingów (zgodnie z wykazem stanowiącym załączniki nr 3b do umowy),
zamiatanie pomiędzy pasami – wysepkami, tzw. „martwe pola”,
czyszczenie „bezpieczników” w ramach zamiatania.
Uwaga – na terenie m.st. Warszawy, na postawie Zarządzenia Prezydenta m.st. Warszawy nr 333/2020 z dnia 5 marca 2020 r., obowiązuje zakaz wykorzystywania dmuchaw.