Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Υποέργο 1: «Προμήθεια και Εγκατάσταση ενός Μαγνητικού Τομογράφου» της πράξης με κωδικό ΟΠΣ 5051258 και τίτλο «Προμήθεια και Εγκατάσταση ενός Συστήματος Μαγνητικού Τομογράφου για τις ανάγκες λειτουργία
Numéro de référence: 1Ε-ΔΙΣ/20
II.1.2)Code CPV principal33115000 Appareils de tomographie
II.1.4)Description succincte:
Πρόκειται για το Υποέργο 1: «Προμήθεια και εγκατάσταση ενός Μαγνητικού Τομογράφου», της Πράξης «Προμήθεια και εγκατάσταση ενός Συστήματος Μαγνητικού Τομογράφου για τις ανάγκες λειτουργίας του Πα.Γ.Ν.Η» η οποία έχει ενταχθεί στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Κρήτη» 2014-2020 με βάση την Απόφαση Ένταξης με αρ. πρωτ. 1043/4-3-2020 του περιφερειάρχη Κρήτης, όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει, και έχει λάβει κωδικό MIS 5051258. Αντικείμενο της σύμβασης είναι (α) η προμήθεια και εγκατάσταση ενός Μαγνητικού Τομογράφου, ποσού 1.935.483,87€ χωρίς ΦΠΑ (β) σύμβαση συντήρησης & επισκευής για το 1ο έτος μετά την λήξη της εγγύησης καλής λειτπουργίας 135.483,87€ χωρίς ΦΠΑ & (γ) τα ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ για τα υπόλοιπα 7 έτη ποσού 948.387,10€ χωρίς ΦΠΑ. Χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ταμείο ΕΤΠΑ) και από εθνικούς πόρους μέσω του ΠΔΕ (ΣΑΕ 2020ΕΠ002100010) για το Τμήμα 1 και από τους ιδίους πόρους ΠΑΓΝΗ για το Τμήμα 2 και Τμήμα 3 (προαίρεση)
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
ΤΜΗΜΑ 1: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΝΟΣ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΥ ΤΟMΟΓΡΑΦΟΥ (CPV 33115000-9 Συσκευές τομογραφίας)
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)33115000 Appareils de tomographie
II.2.4)Description des prestations:
Προμήθεια και εγκατάσταση ενός μαγνητικού τομογράφου σε συγκεκριμένο χώρο του ΠΑΓΝΗ. Συμπεριλαμβάνονται η προσκόμιση του συγκροτήματος του μαγνητικού τομογράφου στο ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ, η αποξήλωση και απόθεση του υπάρχοντος παλαιού συγκροτήματος σε χώρο ΠΑΓΝΗ που θα υποδειχθεί από την Α.Α., η μεταφορά του νέου μηχανήματος μέσα στο ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ μέχρι και εντός του χώρου τοποθέτησης του, η εγκατάσταση του νέου συγκροτήματος, οι συνδέσεις, οι έλεγχοι και δοκιμές και η παράδοση τους σε κατάσταση λειτουργίας καθώς και η εκπαίδευση του προσωπικού του ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ από τον ανάδοχο.
ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΛΗΡΟΥΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΤΟΥ ΑΝΩΤΕΡΩ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 1ο ΕΤΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ
Lot nº: 2
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)50421000 Services de réparation et d'entretien de matériel médical
Η σύμβαση παροχής υπηρεσιών πλήρους ετήσιας συντήρησης και επισκευής για το 1ο έτος μετά την λήξη εγγύησης καλής λειτουργίας συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης 168.000,00€ με ΦΠΑ θα χρηματοδοτηθεί από ίδιους πόρους του Νοσοκομείου και θα βαρύνει τον ΚΑΕ 0887 του οικονομικού έτους, μετά την λήξη του προσφερόμενου χρόνου εγγύησης καλής λειτουργίας που θα προσφέρει ο ανάδοχος.