Services - 643862-2022
Roumanie-Brăila: Services de conception technique pour la construction d'ouvrages de génie civil
2022/S 224-643862
Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Services
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Servicii de proiectare – realizare documentații tehnico-economice (Faza 1, DALI) pentru proiectul „Renovarea energetică a Blocului C1, str.Tineretului, nr.36, Brăila”
Numéro de référence: 4205670/2022/89
II.1.2)Code CPV principal
71322000 Services de conception technique pour la construction d'ouvrages de génie civil
II.1.4)Description succincte:
Contractul ce va rezulta în urma finalizării procedurii de achiziție publică, va avea ca obiect realizarea studiilor geotehnic și topografic, expertiză tehnică, audit energetic, temă de proiectare, documentația necesară obținerii certificatului de urbanism, DALI, Documentația necesară pentru obținerea avizelor și acordurilor prevăzute în Certificatul de urbanism.
Asistența tehnică din partea proiectantului se va asigura pe întreaga durată a procesului de evaluare a Cererii de finanțare cât și pe parcursului derulării procedurii de atribuire pentru contractele de servicii de proiectare faza II și/sau execuție lucrări. Totodată, prestatorul are obligația de a asigura fără alte costuri suplimentare, asistența tehnică de specialitate atât pe perioada de realizare a documentațiilor tehnico-economice faza PT+DE, cât și pe perioada de execuție a lucrărilor.
Operatorii economici interesați să participe la prezenta procedură de achiziție, au posibilitatea, în baza unei notificări prealabile adresată autorității contractante, să viziteze amplasamentul, astfel încât să poată să elaboreze oferte complete și conforme cu realitatea din teren.
Numărul zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile
Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări transmise in a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Domeniul – Servicii de proiectare – realizare documentații tehnico-economice (Faza 1, DALI) pentru proiectul „Renovarea energetică a Blocului C1, str.Tineretului, nr.36, Brăila”
Valoarea estimată totala fără TVA: 76.000,00 lei fără T.V.A.