II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Acord - cadru furnizare medicamente
Reference number: 44170602021200401
II.1.2)Main CPV code33651400 Antivirals for systemic use
II.1.4)Short description:
Acord - cadru pentru furnizarea medicamentelor utilizate la tratamentrul pacientilor
Se pot solicita clarificari pana la 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 157 313 258.80 RON
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 333
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 333
The contracting authority reserves the right to award contracts combining the following lots or groups of lots:
Ofertantii pot depune oferte pentru: unul sau mai multe loturi.
II.2)Description
II.2.1)Title:
RETINOLUM- PIC. ORALE, SOL.20 mg/m l
Lot No: 31
II.2.2)Additional CPV code(s)33616000 Vitamins
II.2.4)Description of the procurement:
RETINOLUM- PIC. ORALE, SOL.20 mg/m l, minim 1200, maxim 4800
ACIDUM FOLICUM- compr.film.5mg
Lot No: 28
ACIDUM FOLICUM- compr.film.5mg, minim 1440, maxim 5760 ut
CYANOCOBALAMINUM-SOL.INJ.50MCG/ML
Lot No: 29
CYANOCOBALAMINUM-SOL.INJ.50MCG/ML, minim 300, maxim 1200 ut
II.2.2)Additional CPV code(s)33661500 Psycholeptics
LORAZEPA MUM COMPR.1MG, cantitate minima3600, cantitate maxima 14400
GLUCOSUM SOL. PERF.5% -250ML
Lot No: 188
II.2.2)Additional CPV code(s)33692400 Perfusion solutions
GLUCOSUM, SOL. PERF.5% -250ML, cantitate minima 12000, cantitate maxima 48000
OXIGENUM LICHID+ inchiriere stocator
Lot No: 265
II.2.2)Additional CPV code(s)24111900 Oxygen
OXIGENUM LICHID+ INCHIRIERE STOCATOR conform caiet de sarcini
II.2.2)Additional CPV code(s)33651100 Antibacterials for systemic use
CAPS.500 MG, MIN 600 CPS - MAX 2400 CPS
II.2.2)Additional CPV code(s)33652300 Immunosuppressive agents
ANAKINRA SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPL UTA 150MG/ML, cant min 20000, cant max 80000
II.2.2)Additional CPV code(s)33674000 Cough and cold preparations
CODEINUM COMPR.15 MG, cantitate minima 36000, cantitate max 144000
MEROPENEMUM PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 500MG
Lot No: 242
PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 500MG, MIN 1200 FLAC - MAX 4800 FLAC
SPIRONOLACTONUM COMPR.FILM. 25MG
Lot No: 63
II.2.2)Additional CPV code(s)33622300 Diuretics
SPIRONOLACTONUM COMPR.FILM. 25MG, cantitate min 4800, cantitate max 19200
LOPINAVIRUM + RITONAVIRUM COMPR.FILM.200MG/50MG
Lot No: 297
II.2.2)Additional CPV code(s)33651400 Antivirals for systemic use
LOPINAVIRUM + RITONAVIRUM COMPR.FILM.200MG/50MG, cant min 79200, cant max 316800
II.2.2)Additional CPV code(s)33673000 Medicinal products for obstructive airway diseases
TIOTROPIUM PULB.DE INHALAT CAPS. 10MICROGRAME, cantitate minima 60, cantitate maxima 240 flacoane
CAPS.100 MG, MIN 600 CPS - MAX 2400 CPS
II.2.2)Additional CPV code(s)33610000 Medicinal products for the alimentary tract and metabolism
BISACODILUM 5mg, cantitate min 3600 dj, cantitate max 14400 dj
GLUCOSUM SOL.INJ./PERF.3.3G/10ML
Lot No: 191
GLUCOSUM SOL.INJ./PERF.3.3G/10ML, cantitate minima 300, cantitate maxima 1200
II.2.2)Additional CPV code(s)33651500 Immune sera and immunoglobulins
MIDAZOLANUM SOL.INJ./PERF. 5MG/ML, cant minima 1800, cant maxima 7200 fiole
Combinatii tip ACTOVEGINExtract deproteinizat din sange de vitel corespunzator unei mase uscate de 40 mg
Lot No: 121
Combinatii tip ACTOVEGINExtract deproteinizat din sange de vitel corespunzator unei mase uscate de 40 mg, SOL.INJ.200 MG/5ML, cant minima 1200, cantitate max 4800 fiole
SOL.INJ. 500MG/2ML, MIN 2000 FLAC - MAX 8000 FLAC
II.2.2)Additional CPV code(s)33614000 Antidiarrhoeals, intestinal anti-inflammatory/anti-infective agents
DIOSMECTITA-plic 3G, minim 20400 plicuri, maxim 81600 plicuri
PIPERACILLINUM+TAZOBACTANUM PULB. PT. SOL. PERF.2 g/0.25 g
Lot No: 248
PIPERACILLINUM+TAZOBACTANUM PULB. PT. SOL. PERF.2 g/0.25 g, cant min 1200, cant max 4800
CEFTAROLINUM FOSMIL PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF.600MG, cant minima 60, cant maxima 240
CAPS.500 MG, MIN 1200 CPS - MAX 4800 CPS
MANITOLLUM SOL.PERF.150MG/ML- 250 ML
Lot No: 177
SOL.PERF.150MG/ML- 250 ML, MIN 480 FLAC -MAX 1920 FLAC
FUROSEMIDUM COMPR.40mg, cantitate minima 1440 compr, cantitate maxima 5760
ALBUMINUM HUMANUM SOL.PERF.200G/LITRU FL A100 ML
Lot No: 175
II.2.2)Additional CPV code(s)33621000 Medicinal products for the blood and blood-forming organs
SOL.PERF.200G/LITRU FL A100 ML, MIN 300 FLAC - MAX 1200 FLAC
COMBINATII (CEFTALOZAN/ TAZOBACTAMUM )
Lot No: 229
PULB.PT.CONC.PT.SOL.PERF 1G/0.5G, MIN 120 FLAC - MAX 480 FLAC
II.2.2)Additional CPV code(s)33675000 Antihistamines for systemic use
CETIRIZINUM , PICATURI ORALE SOL.10MG/ML , cant minima 120, cant max 480
COMBINATII (BUDESONIDUM + FORMOTEROLUM)
Lot No: 160
COMBINATII (BUDESONIDUM + FORMOTEROLUM) PULBERE. DE INHALAT PRESURIZ ATA 160/4,5mcg, cant minima 600, cant maxima 2400 flacoane
NATRII CHLORIDUM SOL. PERF.0.9% 100 ML
Lot No: 182
NATRII CHLORIDUM SOL. PERF.0.9% 100 ML, cantitate minima 15000, cantitate maxima 60000
BIFIDOBACTERIUM ANIMALIS LACTIS,BIFIDOBACTERIUM LONGUM, LACTOBACILLUS RHAMNOSUS, FRUCTOOLIGOZAHARIDE, ACID ASCORBIC
Lot No: 273
II.2.2)Additional CPV code(s)33612000 Medicinal products for functional gastrointestinal disorders
BIFIDOBACTERIUM ANIMALIS LACTIS,BIFIDOBACTERIUM LONGUM, LACTOBACILLUS RHAMNOSUS, FRUCTOOLIGOZAHARIDE, ACID ASCORBIC, 1miliard UFC - plic, cant min 6000, cant max 24000
NATRII CHLORIDUM CONC. PT. SOL. PERF.5,85% 100 ML
Lot No: 183
NATRII CHLORIDUM CONC. PT. SOL. PERF.5,85% 100 ML, cantitate minima 1200, cantitate maxima 4800
MANITOLLUM SOL. PERF.200G/L 250ML
Lot No: 176
SOL. PERF.200G/L 250ML, MIN 600 FLAC - MAX 2400 FLAC
II.2.2)Additional CPV code(s)33632200 Muscle relaxants
ROCURONIUM BROMIDE SOL.INJ. 10MG/ML FIOLA 10 ML, cantitate minima 300, cantitate maxima 1200
II.2.2)Additional CPV code(s)33613000 Laxatives
MACROGOL 4000 PLICURI cantitate minima 3600, cantitate maxima 14400
II.2.2)Additional CPV code(s)33631600 Antiseptics and disinfectants
TINCTURA DE IOD, FL 40G, cant min 300, max 1200
METHYLPREDNISOLUNUM PULB.+SOLV. PT.SOL.INJ/PERF 500MG
Lot No: 93
II.2.2)Additional CPV code(s)33642200 Corticosteroids for systemic use
METHYLPREDNISOLUNUM PULB.+SOLV. PT.SOL.INJ/PERF 500MG, cantitate minima 120 flacoane, cantitate max 480flacoane
COMBINATII TIP ARGININA SORBITOL SOL.PERF.FL 250 ML
Lot No: 168
SOL.PERF.FL 250 ML, minim 900, maxim 3600 flacoane
THEOPHYLLINUM CAPS.ELIB.PRELUNGITA 200MG
Lot No: 61
THEOPHYLLINUM CAPS.ELIB.PRELUNGITA 200MG, cantitate minima 4800 cps, cantitate maxima 19200 cps
PYRIDOXINUM COMPR.250MG, cant min 70000, cant max 280000
COMBINATII TIP ASPATOFORT
Lot No: 163
COMBINATII TIP ASPATOFORT SOL.INJ.fiola 10 ML, cantitate minima18000, cantitate max 72000
COMBINATII TIP ALGIFEN [METAMIZOLUM,PITOFENONA,FENPRIPAMIDA,APA DIST,LA 5 ML]
Lot No: 76
II.2.2)Additional CPV code(s)33661200 Analgesics
COMBINATII TIP ALGIFEN [METAMIZOLUM,PITOFENONA,FENPRIPAMIDA,APA DIST,LA 5 ML], cantitate min 600 fiole, cantitate max 2400 fiole
GLUCOSUM SOL. PERF.20% - 500ml
Lot No: 187
GLUCOSUM SOL. PERF.20% - 500ml, cantitate minima 600, cantitate maxima 2400
FLUCONAZOLUM CAPSULE 150MG
Lot No: 99
II.2.2)Additional CPV code(s)33651200 Antimycotics for systemic use
FLUCONAZOLUM CAPSULE 150MG, cantitate minima 1200 cps, cantitate maxima 4800 cps
ENOXAPARINUM SOL. INJ. ÎN SERINGĂ PREUMPLUTĂ 6000 UI (60 mg)/ 0,6 ml
Lot No: 37
II.2.2)Additional CPV code(s)33621100 Antithrombotic agents
ENOXAPARINUM SOL. INJ. ÎN SERINGĂ PREUMPLUTĂ 6000 UI (60 mg)/ 0,6 ml, minim 36000 seringi, maxim 144000 seringi
DICLOFENACUM SOL.INJ.PERF. 25MG/ML
Lot No: 72
II.2.2)Additional CPV code(s)33632100 Anti-inflammatory and anti-rheumatic products
DICLOFENACUM SOL.INJ.PERF. 25MG/ML, cantitate min 600 fiole, cantitate max 2400 fiole
II.2.2)Additional CPV code(s)33661100 Anaesthetics
ETOMIDATUM EMULSIE INJ.2MG/ML FIOLA 10 ML , cant minima 240, cant maxima 960 fiole
COMBINATII TIP AMINOSTERIL
Lot No: 170
FLACON SOL.PERF.8% 500 ML, MIN 1500 FLAC - MAX 6000FLAC
DICLOFENACUM COMPR. FILM. GASTROR EZ.50MG
Lot No: 73
DICLOFENACUM COMPR. FILM. GASTROR EZ.50MG,cantitate min 18000 compr, cantitate max 72000 compr
SALMETEROLUM+FLUTICASONUM PULB. UNIDOZA DE INHALATL.50mcg/250mcg
Lot No: 158
SALMETEROLUM+FLUTICASONUM PULB. UNIDOZA DE INHALATL.50mcg/250mcg, cantitate minima 600, cantitate max 2400
METOPROLOLUM COMPR. ELIB. PREL.100 MG
Lot No: 49
II.2.2)Additional CPV code(s)33622600 Beta-blocking agents
METOPROLOLUM COMPR. ELIB. PREL.100 MG, minim 1800, maxim 7200 compr
SALMETEROLUM+FLUTICASONUM PULB. UNIDOZA DE INHALAT.50mcg/500mcg
Lot No: 159
SALMETEROLUM+FLUTICASONUM,PULB. UNIDOZA DE INHALAT.50mcg/500mcg, cantitate minima 600, cantitate max 2400
PHENOBARBITALUM SOL.INJ.100mg/ml - 2ML, cantitate minima 600, cantitate max 2400
ACETYLCISTEINUM, SOL. INJ. / INHAL. NEBULIZ. / INSTILATI E ENDOTRA HEOBRON .300MG/3ML, cantitate minima 600, cantitate maxima 2400
LINEZOLIDUM SOL. PERF.2mg/ml
Lot No: 246
LINEZOLIDUM SOL. PERF.2mg/ml, minim 1500, maxim 6000 flacoane
EMTRICITABINUM + TE NOFOVIRUM ALAFENAMIDA COMPR.FILM.200 mg/10 mg
Lot No: 312
EMTRICITABINUM + TE NOFOVIRUM ALAFENAMIDA COMPR.FILM.200 mg/10 mg cant min 1200, cant max 4800
COMBINATII TIP KABIVEN saci1920 ml
Lot No: 172
II.2.2)Additional CPV code(s)33692210 Parenteral feeding solutions
saci1920 ml, MIN 60 BUC - MAX 240 BUC
APIXABANUM COMPR.FILM. 2.5MG, cant min 24000, cant max 27300
FOSFOMYCINUM GRAN. PT. SOL. ORALA 3G/PLIC, cant min 48, cant max 192
FAVIPIRAVIRUM COMPR.FILM 200MG, cant min 35000, cant max 140000
FLUTICASONUM PROPIONAT, SUSP. INHAL. PRESURIZ ATA 50 mcg/doza
Lot No: 154
FLUTICASONUM PROPIONAT,SUSP. INHAL. PRESURIZ ATA 50 mcg/doza, CANTITATE MINIMA 300, CANTITATE MAX 1200
COMPR.FILM.375MG, MIN 1200 CPR - MAX 4800 CPR
DOLUTEGRAVIRUM COMPR.FILM.50MG, cant minima 21600, cant max 86400 compr
COMPLEX DE HIDROXID DE FER [II]POLIMALTOZAT
Lot No: 32
II.2.2)Additional CPV code(s)33621300 Antianaemic preparations
COMPLEX DE HIDROXID DE FER [II]POLIMALTOZAT PIC. ORALE, SOL.50 MG/ML minim 300, maxim 1200 flacoane
TRAMADOLUM CAPS.50MG, cant minima 1200 cps, cantitate max 4800 cps
ONDASETRONUM- SOL.INJ.2MG/ML FIOLA 2ML
Lot No: 4
ONDASETRONUM- SOL.INJ.2MG/ML FIOLA 2ML, minim 300 fiole, maxim 1200 fiole
REMDESIVIRUM FL. 100MG, cant min 300, cant max 1200
LOPINAVIRUM + RITONAVIRUM SOL.ORALA.80 mg/m l + 20 mg/ ml
Lot No: 298
LOPINAVIRUM + RITONAVIRUM SOL.ORALA.80 mg/m l + 20 mg/ ml, minim 180, maxim 720 flacoane
MONTELU KASTUM COMPR.MAST.4MG
Lot No: 142
MONTELU KASTUM COMPR.MAST.4MG, cantitate min 1200, cantitate max 4800
PANTOPRAZOLUM- PULB. PT. SOL. INJ..40 MG
Lot No: 19
II.2.2)Additional CPV code(s)33611000 Medicinal products for acid related disorders
PANTOPRAZOLUM- PULB. PT. SOL. INJ..40 MG, minim 24000, maxim 96000 flacon
DIAZEPAMUM SOL.INJ.10MG/2ML
Lot No: 131
DIAZEPAMUM SOL.INJ.10MG/2ML, cant minima 900, cant maxima 3600 fiole
RACECADROTILUM -capsule100 mg
Lot No: 11
RACECADROTILUM -capsule100 mg, minim 3000, maxim 12000 ut
PARACETAMOLUM SOL.PERF.10MG/ML-100ML
Lot No: 84
PARACETAMOLUM SOL.PERF.10MG/ML-100ML cantitate minima 6000 flacoane, cantitate maxima 24000 flacoane
CANDESARTANUM CILEXETIL 16mg
Lot No: 67
II.2.2)Additional CPV code(s)33622100 Cardiac therapy medicinal products
CANDESARTANUM CILEXETIL 16mg, cantitate min 1200, cantitate max 4800
ENALAPRILUM SOL.INJ./PERF.1.25mg/ml
Lot No: 57
II.2.2)Additional CPV code(s)33622800 Agents acting on the renin-angiotensin system
ENALAPRILUM SOL.INJ./PERF.1.25mg/ml , cantitate minima 900 fiole, cantitate maxima 3600fiole
DROTAVERINUM-SOL.INJ.40mg/2ml
Lot No: 5
DROTAVERINUM-SOL.INJ.40mg/2ml, minim 10800 fiole, maxim 43200 fiole
II.2.2)Additional CPV code(s)33621200 Antihaemorrhagics
PHYTOMENADIONUM SOL. INJ.10mg/ml, minim 4800 fiole, maxim 19200 fiole
ACIDUM ASCORBICUM-SOL. INJ.750mg/5ml
Lot No: 26
ACIDUM ASCORBICUM-SOL. INJ.750mg/5ml, minim 12000 fiole, maxim 48000 fiole
AMPICILINUM PULBERE PENTRU SOL.INJ.500MG
Lot No: 200
PULBERE PENTRU SOL.INJ.500MG, min 2400 flac - max 9600 flac
IBUPROFENUM SUSP. ORALA 100 mg/5 ml
Lot No: 74
IBUPROFENUM SUSP. ORALA 100 mg/5 ml, cantitate min 2400, cantitate max 9600
THIAMINUM SOL. INJ.100mg/2ml
Lot No: 24
THIAMINUM SOL. INJ.100mg/2ml , minim 21600, maxim 86400 fiole
PERINDOPRILUM 10mg, cantitate min 3000, cantitate max 12000
ACICLOVIRUM COMPR FILMATE 400MG
Lot No: 103
ACICLOVIRUM COMPRIMATE FILMATE 400MG, cantitate minima 2400, cantitate maxima 9600 compr
METRONIDAZOLUM SOL. PERF.5 MG/ML 100ML
Lot No: 96
II.2.2)Additional CPV code(s)33651000 General anti-infectives for systemic use and vaccines
METRONIDAZOLUM SOL. PERF.5 MG/ML 100ML, cantitate minima 600, cantitate max 2400 flacoane
MARAVIROCUM COMPR.FILM.150MG
Lot No: 289
MARAVIROCUM COMPR.FILM.150MG, cant min 1800, cant max 7200
SULFAMETHOXAZOLUM+ TRIMETHOPRIMUM COMPRIMATE 400MG/80MG
Lot No: 220
COMPRIMATE 400MG/80MG, MIN 24000CPR- MAX 96000 CPR
MOXIFLOXACINUM SOL.PERF., cant min 900, cant max 3600
DESLORATADINUM SOL.ORALA 0.5MG/ML , cantitate minima 420, cantitate max 1680
CASPOFUNGINUM PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 70MG
Lot No: 101
CASPOFUNGINUM PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 70MG, cantitate minima 60 flacoane, cantitate maxima 240 flacoane
APA pentru preparate injectabile
Lot No: 185
II.2.2)Additional CPV code(s)33690000 Various medicinal products
APA pentru preparate injectabile SOLV.PT.UZ PARENTAL 500ML, cantitate minima 12000, cantitate max 48000
LAMIVUDINUM COMPR.FILM.300MG
Lot No: 292
LAMIVUDINUM COMPR.FILM.300MG, cant min 1800, cant max 7200
NYSTATINUM, COMPR. FILMATE 5000000UI, cantitate min 9000, cant max 36000 compr
ABACAVIRUM SOL.ORALA.20MG/ML
Lot No: 307
ABACAVIRUM SOL.ORALA.20MG/ML, flacon, cant min 48, cant max 192
PULB. PT. SOL. INJ. / PERF. 1G, MIN 1200 FLAC - MAX 4800 FLAC
SUXAMETHONII CHLORIDUM, sol.inj.0.1G/0.5ML , cantitate min 300 fiole, cantitate max 1200 fiole
II.2.2)Additional CPV code(s)33651300 Antimycobacterials
ETIONAMIDUM COMPR.FILM. 250MG, cant min 20000, cant max 80000
PHYLLANTHINE, EXTRACT DE ARMURARIU, COLINA
Lot No: 164
PHYLLANTHINE, EXTRACT DE ARMURARIU, COLINACOMPRIMATE - 225phyllanthine, 150 armurariu, 60 colina, cantitate minima 30000, cantitate max 120000 compr
FURAZOLIDONUM-COMPR.100MG
Lot No: 9
FURAZOLIDONUM-COMPR.100MG, minim 2400, maxim 9600 ut
RETINOLUM-CAPS. MOI 50000 UI
Lot No: 30
RETINOLUM-CAPS. MOI 50000 UI, minim 3600, maxim 14400cps
LIDOCAINUM SOL. INJ.10MG/ML - 10ml, cant min 240, cant maxima 960 fiole
METOCLOPRAMIDUM-COMPR.10 MG
Lot No: 2
METOCLOPRAMIDUM-COMPR.10 MG, minim 3600, maxim 14400 compr
NATRII CHLORIDUM SOL.PERF. 9MG/ML -250ML
Lot No: 184
NATRII CHLORIDUM SOL.PERF. 9MG/ML -250ML, cantitate minima 24000, cantitate max 96000
COMBINATII TIOTROPINUM+OLODATEROLUM
Lot No: 156
COMBINATII TIOTROPINUM+OLODATEROLUM SOL.DE INHAL.2,5 microgra me/2,5 micrograme, cantitate min 300, cantitate max 1200 flacoane
IPRATROPIII BROMIDUM/SALBUTAMOLUM
Lot No: 162
IPRATROPIII BROMIDUM/SALBUTAMOLUM, SOL.DE INHALAT PRIN NEBULIZATOR0.5MG/2.5MG, cantitate minima 3000, cantitate max 12000 fiole
COMBINATII TIP MILGAMMA R
Lot No: 276
COMBINATII TIP MILGAMMA R CPS MOI, cant min 2400, cant max 9600
AZITHROMYCINUM COMPR. FILM500mg
Lot No: 214
COMPR. FILM500mg, MIN 3000 CPR - MAX 12000 CPR
COMBINATII (RIFAMPIC INUM + ISONIAZIDUM)
Lot No: 325
COMBINATII (RIFAMPIC INUM + ISONIAZIDUM) CPS.300 mg + 150 mg, cant min 20000, cant max 80000
PULB. PT. SOL. INJ./PERF.1000 mg/ 500 mg, MIN 18000 FLAC - MAX 72000 FLAC
PIPERACILLINUM+TAZOBACTANUM PULB. PT. SOL. PERF.4 g/0.5 g
Lot No: 247
PIPERACILLINUM+TAZOBACTANUM PULB. PT. SOL. PERF.4 g/0.5 g, cant. min 2400, cant max 9600
COMBINATII TIP KOFLET SIROP - 100ml, cantitate minima 600, cantitate max 2400 flacoane
RALTEGRAVIRUM COMPR.FILM.600 MG
Lot No: 295
RALTEGRAVIRUM COMPR.FILM.600 MG, cant min 1200, cant max 4800
BENZATHI NI BENZYLPE NICILLINUM
Lot No: 198
PULB. PT. SUSP. INJ.1200000 UI, min 1200 flac- max 4800 flac
KALII CHLORIDUM CONC. PT. SOL. PERF.74.56 mg /ml - 100ML
Lot No: 180
KALII CHLORIDUM CONC. PT. SOL. PERF.74.56 mg /ml - 100ML, cantitate minima 1200, cantitatea maxima 4800
GLUCOSUM SOL. PERF.5% 500 ML
Lot No: 189
GLUCOSUM SOL. PERF.5% 500 ML, cantitate minima 24000 flacoane, cantitate max 96000 flacoane
PULB. PT. SOL. INJ/ PERF.1 MILION UI, min 9000 flac - max 36000 flac
IBUPROFENUM COMPRIMATE FILMATE 400MG
Lot No: 75
IBUPROFENUM COMPRIMATE FILMATE 400MG, cantitate min 6000 compr, cantitate max 24000 compr
PULB. PT. SOL. INJ. / PERF.1.000.000UI, MIM 2400 FLAC - MAX 9600 FLAC
PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 1G, MIN 300 FLAC - MAX 1200 FLAC
CALCII GLUCONAS, SOL. INJ.94MG/ML FIOLA A 10 ML, cantitate minima 1200, cantitate maxima 4800
HYDROCORTISONUM PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ. / PERF.100mg
Lot No: 89
HYDROCORTISONUM PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ. / PERF.100mg, cantitate minima 12000 flacoane, cantitate max 48000 flacoane
FAMOTIDINUM-PULB + SOL V. PT. SOL. INJ./PERF. 20mg
Lot No: 14
FAMOTIDINUM-PULB + SOL V. PT. SOL. INJ./PERF. 20mg, minim 12000, max 48000 flacoane
COMBINATII TIP DICARBOCALM COMPLEX DE AL,CA SI MG-compr
Lot No: 20
COMBINATII TIP DICARBOCALM COMPLEX DE AL,CA SI MG, minim 12000, maxim 48000 compr
EMTRICITABINUM + TENOFOVIRUM DISOPROXIL
Lot No: 314
EMTRICITABINUM + TENOFOVIRUM DISOPROXIL COMPR.FILM.200 mg/245 mg, cant min 19200, cant max 76800
BICTEGRAVIRUM + EMTRICITA BINUM + TENOFOVIRUM
Lot No: 318
BICTEGRAVIRUM + EMTRICITABINUM + TENOFOVIRUM COMPR.FILM.50 mg/200 mg/25 mg, cant min 4800, cant max 19200
EXTRACT DIN FRUNZE DE CIMBRU DE CULTURA, FLORI DE CIUBOTICA CUCULUI, FRUCTE DE SOC, VIT C
Lot No: 275
II.2.2)Additional CPV code(s)33600000 Pharmaceutical products
EXTRACT DIN FRUNZE DE CIMBRU DE CULTURA, FLORI DE CIUBOTICA CUCULUI, FRUCTE DE SOC, VIT C, SIROP - 150ml, cant min 600, cant max 2400
SOLUTIA DE RIVANOL 0.1% FL0.1% 200 ML, cant min 600 cant max 2400
COMBINATII (DARUNAV IRUM + COBICISTA TUM)
Lot No: 310
COMBINATII (DARUNAV IRUM + COBICISTA TUM), COMPR.FILM.50 mg/600 mg/300 mg, cant min 3600, cant max 14400
FUROSEMIDUM SOL.INJ.10mg/ml
Lot No: 56
FUROSEMIDUM SOL.INJ.10mg/ml, cantitate minima 6000 fiole, cantitate maxima 24000 fiole
Combinatii tip ACTOVEGINExtract deproteinizat din sange de vitel corespunzator unei mase uscate de 40 mg drajeuri
Lot No: 122
Combinatii tip ACTOVEGINExtract deproteinizat din sange de vitel corespunzator unei mase uscate de 40 mg, DRAJEURI.200MG, cant minima 600, cant maxima 2400 drajeuri
METAMIZOLUM NATRIUM COMPRIMATE 500MG
Lot No: 78
METAMIZOLUM NATRIUM COMPRIMATE 500MG, cantitate min 24000, cantitate max 96000
GENTAMICINUM SOL.INJ. 40MG/ML - 1ML
Lot No: 226
SOL.INJ. 40MG/ML - 1ML, MIN 24000 FL - MAX 96000 FL
GENTAMICINUM SOL.INJ. 80MG/2ML
Lot No: 227
SOL.INJ. 80MG/2ML, MIN 24000 FL - MAX 96000 FL
PYRAZINAMIDUM COMPR.500MG, cant min 130000, cant max 520000
TIGECYCLINUM, PULB. PT. SOL. PERF. 50MG, cant min 900, cant max 3600
SALBUTAMOLUM SUSP. INHAL. PRESURIZ ATA 100 UG/DOZA
Lot No: 149
SALBUTAMOLUM SUSP. INHAL. PRESURIZ ATA 100 UG/DOZA, cantitate min 1200, cantitate max 4800
METAMIZOLUM NATRIUM SOL.INJ.1G/2ML
Lot No: 77
METAMIZOLUM NATRIUM SOL.INJ.1G/2ML cantitate min 15000 fiole, cantitate max 60000 fiole
AZITHROMYCINUM PULB. PT. SOL. PERF. 500mg
Lot No: 215
PULB. PT. SOL. PERF. 500mg, MIN 300 FLAC MAX 1200 FLAC
MORPHYNUM sol.inj.20mg/ml , cant minima 600, cant maxima 2400 fiole
DROTAVERINUM-COMPR.FILM.80 MG
Lot No: 6
DROTAVERINUM-COMPR.FILM.80 MG, minim 9000, maxim 36000 ut
NITROGLYCERINUM spray sublingual 0.4 mg/doza
Lot No: 46
II.2.2)Additional CPV code(s)33620000 Medicinal products for the blood, blood-forming organs and the cardiovascular system
NITROGLYCERINUM spray sublingual 0.4 mg/doza, minim 240 flacoane, maxim 960 flacoane
LEVOFLOXACINUM SOL.PERF.5MG/ML FL A 100 ML
Lot No: 196
SOL.PERF.5MG/ML FL A 100 ML, min 1200 flac - max 4800 flac
CEFUROXIMUM COMPR.FILM.250 MG
Lot No: 209
COMPR.FILM.250 MG, MIN 3000 CPR - MAX 12000 CPR
GLICERINA BORAXATA +NISTATIN 20G
Lot No: 281
GLICERINA BORAXATA +NISTATIN 20G,FLACON, CANT MIN 600, CANT MAX 2400
ACENOCUMAROLUM 2 mg, cantitate min 720 compr, cantitate max 2880 compr
ACICLOVIRUM CREMA 5% - 15G
Lot No: 105
II.2.2)Additional CPV code(s)33631000 Medicinal products for dermatology
ACICLOVIRUM CREMA 5% - 15G, cantitate minima 600 tuburi, cant maxima 2400 tuburi
ACIDUM ASCORBICUM-SOL. INJ./PERF.100MG/ML
Lot No: 27
ACIDUM ASCORBICUM-SOL. INJ./PERF.100MG/ML, minim 21600 fiole, maxim 86400 fiole
CAPS.500 MG, min 1200 flac - max 4800 flac
AMIODARONUM COMPRIMATE 200MG
Lot No: 51
AMIODARONUM COMPRIMATE 200MG, minim 720 cpr, maxim 2880 cpr
ETAMSYLATUM SOL. INJ.250mg/2 ml, minim 4800 fiole, maxim 19200 fiole
PULB. PT. SOL. INJ/ PERF.1G, MIN 3600 FLAC - MAX 14400 FLAC
COMBINATII [CEFOPERAZONUM+SULBACTANUM]
Lot No: 211
COMBINATII [CEFOPERAZONUM+SULBACTANUM], PUL.PT.SOL.INJ./PERF.1000MG/1000MG, cantitate minima 3600 , cantitate max 14400 flacoane
RILPIVIRINUM COMPR.FILM.25MG, compr , cant min 900, cant max 3600
COMBINATII (DOLUTEG RAVIRUM + ABACAVIRUM + LAMIVUDINUM)
Lot No: 309
COMBINATII (DOLUTEG RAVIRUM + ABACAVIRUM + LAMIVUDINUM), COMPR.FILM.50 mg/600 mg/300 mg, cant min 8700, cant max 34800
CEFTRIAXONUM PULB. PT. SOL. INJ. / PERF. 1G
Lot No: 234
PULB. PT. SOL. INJ. / PERF. 1G, MIN 60000 FLAC - MAX 24000 FLAC
II.2.2)Additional CPV code(s)33651600 Vaccines
VACCIN RABIC INACTIVAT PULB. + SOLV. PT. SUSP. INJ., flacon, cant min 3000, cant max 12000
OXIGENUM pentru butelii 5 si 10 l
Lot No: 267
Oxigen medicinal compozitie O2 minim 99,5%
continut maxim de CO2 ≤300 ppm
continut maxim de CO ≤ 5 ppm
continut maxim de H2O ≤ 67 ppm
aspect gaz incolor
miros inodor- butelie de 5 l si 10 l
cant min 2400, cant max 9600
II.2.2)Additional CPV code(s)33622200 Antihypertensives
INDAPAMIDUM 1.5mg, cantitate min 6000 compr, cantitate max 24000 compr
NEVIRAPINUM SUSP.ORALA.50MG/ML
Lot No: 303
NEVIRAPINUM SUSP.ORALA.50MG/ML, cantitate minima 48, cantitate max 192 flacoane
TENOFOVIRUM DISOPROXIL, COMPR.FILM.245MG, cant min 18000, cant max 72000
THEOPHYLLINUM, CAPS.ELIB.PRELUNGITA 350MG
Lot No: 62
THEOPHYLLINUM, CAPS.ELIB.PRELUNGITA 350MG, minim 4800 caps, maxim 19200 caps
NEBIVOLOLUM 5mg, cantitate min 1200 compr, cantitate max 4800 compr
EXTRACT DE ARMURARIU, COLINA
Lot No: 165
EXTRACT DE ARMURARIU, COLINA SIROP 150ML, cantitate minima 600, cantitate maxima 2400 flacoane
PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 1000MG, MIN 60000 FLAC - MAX 240000 FLAC
BARICITINIBUM COMPR.FILM.4MG
Lot No: 269
BARICITINIBUM COMPR.FILM.4MG, cant min 1200, cant max 4800
CLINDAMYCINUM SOL. INJ. / PERF. 150MG/ML
Lot No: 238
SOL. INJ. / PERF. 150MG/ML, MIN 600 FL -MAX 2400 FL
DIAZEPAMUMsolutie rectala10mg/2.5 ml
Lot No: 130
DIAZEPAMUMsolutie rectala10mg/2.5 ml , cant minima 300, cant maxima 1200 flacoane
CEFUROXIMUM PULB. PT. SUSP. (I.M) / SOL. INJ. (I.M.,I.V.)1.5G
Lot No: 236
PULB. PT. SUSP. (I.M) / SOL. INJ. (I.M.,I.V.)1.5G, MIN1200 FLAC - MAX 4800 FLAC
CONC. PT. SOL. PERF.100 mg/10 ml, M N 600 FL - MAX 2400 FL
BROMHEXINUM, COMPR.12 MG, cantitate minima 36000, cantitate maxima 144000compr
COMBINATII (BUDESONIDUM + FORMOTEROLUM) PULBERE DE INHALAT PRESURIZ ATA. 320/9mcg
Lot No: 161
COMBINATII (BUDESONIDUM + FORMOTEROLUM) PULBERE DE INHALAT PRESURIZ ATA. 320/9mcg, cantitate minima 600, cantitate max 2400
FLUCONAZOLUM SOL. PERF.2mg/ml 100ml
Lot No: 97
FLUCONAZOLUM SOL. PERF.2mg/ml 100ml, cantitate min 600 flacoane, cantitate max 2400 flacoane
APA OXIGENATA, FL3% 200 ML, cant min 600, cant max 2400
HEPARINUM- SOL. INJ.5000ui/ml-5ml
Lot No: 34
HEPARINUM- SOL. INJ.5000ui/ml-5ml, minim 300, maxim 1200 fiole
PREDNISONUM, COMPR.5mg, cantitate minima 3600 compr, cantitate max 14400 compr
METHYLPREDNISOLUNUM PULB.+SOLV. PT.SOL.INJ/PERF 125MG
Lot No: 92
METHYLPREDNISOLUNUM PULB.+SOLV. PT.SOL.INJ/PERF 125MG, cantitate min 120 flacoane, cantitate max 480 flacoane
URAPIDILUM SOL.INJ.25MG/5ML
Lot No: 53
URAPIDILUM SOL.INJ.25MG/5ML, cant minima 360 fiole, cant maxima 1440 fiole
FIER BISGLINAT, ACID FOLIC, VITAMINA b12
Lot No: 33
FIER BISGLINAT, ACID FOLIC, VITAMINA b12,CAPS - 45mg, 300mcg,3.6mcg, minim 9000, maxim 36000 cps
ENOXAPARINUM SOL. INJ. ÎN SERINGĂ PREUMPLUTĂ 4000 UI (40 mg)/ 0,4 ml
Lot No: 36
ENOXAPARINUM SOL. INJ. ÎN SERINGĂ PREUMPLUTĂ 4000 UI (40 mg)/ 0,4 ml, cantitate minima 36000, cantitate max 144000
OSELTAMIVIRUM CAPSULA 30MG
Lot No: 106
OSELTAMIVIRUM CAPSULA 30MG, cantitate minima 2400, cantitate maxima 9600 cps
MAGNESII SULFAS CONC.PT.SOL.PERF 2G/10ML, cant minima 240 fiole, cant maxima 960 fiole
ISONIAZIDUM COMPR.300MG, cant min 80000, cant max 320000
METRONIDAZOLUM COMPR.film. 250mg
Lot No: 95
METRONIDAZOLUM COMPR.film. 250mg, cantitate min 6000, cantitate max 24000 compr
COMPR.FILM.400 MG, MIN 2000 CPR - MAX 8000 CPR
OMEPRAZOLUM-PULB. PT. SOL. PERF. 40mg
Lot No: 15
OMEPRAZOLUM-PULB. PT. SOL. PERF. 40mg, minim 6000, maxim 24000 flacoane
SOL.ORALA 1G/5ML, MIN 18000 FL - MAX 72000 FL
comprimate 35mg, MIN 90000 CPR - MAX 360000 CPR
CLORHIDRAT DE BENZIDAMINA
Lot No: 147
II.2.2)Additional CPV code(s)33670000 Medicinal products for the respiratory system
CLORHIDRAT DE BENZIDAMINA, SPRAY 1,5MG/ML, cant minima 420, cant max 1680,
RACECADROTILUM -pulbere orala 30mg
Lot No: 10
RACECADROTILUM -pulbere orala 30mg, minim 3000 plicuri, maxim 12000 plicuri
CEFUROXIMUM COMPR.FILM.500 MG
Lot No: 208
COMPR.FILM.500 MG, MIN 6000 CPR - MAX 24000 CPR
CARBOCISTEINUM SIROP100 MG/5 ML , cantitate minima 600, cantitate max 2400
OXIGENUM COMPRIMAT pentru butelii 50 l
Lot No: 266
OXIGENUM COMPRIMAT pentru butelii 50 l Oxigen medicinal compozitie O2 minim 99,5%
miros inodor- butelie de50l
cant min 2400 cant max 9600
SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM SUSP. ORALA 25MG/ML+5MG/ML
Lot No: 219
SUSP. ORALA 25MG/ML+5MG/ML, MIN 120 FLAC - MAX 480 FLAC
RIFAMPICINUM CPS.300MG, cant min 90000, cant max 360000
LOPERAMIDUM-CAPS.2mg, minim 3600, maxim 14400 ut
RANITIDINUM-SOL.INJ.50MG/2ml
Lot No: 13
RANITIDINUM-SOL.INJ.50MG/2ml, minim 6000 fiole, maxim 24000 fiole
PULB. PT. SOL. INJ. / PERF. I.M./I.V. 1G, MIN 1200 FLAC - MAX 4800 FLAC
TRAMADOLUM sol.inj.100MG/2ML
Lot No: 126
TRAMADOLUM sol.inj.100MG/2ML, cant minima 600, cant maxima 2400 fiole
IMUNOGLOBULINĂ ANTIRABICĂ UMANĂ
Lot No: 330
II.2.2)Additional CPV code(s)33651520 Immunoglobulins
IMUNOGLOBULINĂ ANTIRABICĂ UMANĂ, SOL.INJ.150 UI/ml, cant min 80, cant max 320
II.2.2)Additional CPV code(s)33661300 Antiepileptics
PHENYTOINUM sol.inj.250MG/5ML, cant minima 120, cant maxima 480 fiole
HALOPERIDOLUM SOL. ORALA2mg/ml, cant minima 600, cantitate max 2400 flacoane
RITONAVIRUM,COMPR.FILM.100MG, cant min 60000, cant max 240000
ETHAMBUTOLUM COMPR.FILM. 250MG
Lot No: 324
ETHAMBUTOLUM COMPR.FILM. 250MG, cant min48000, cant max 192000
sol.perf.500ml, MIN 5000 FLAC - MAX 20000 FLAC
DORAVIRINUM COMPR.FILM.100MG, cant min 3600, cant max 14400
ISONIAZIDUM COMPR.100MG, cant minima 90000, cant maxima 360000
NADROPARINUM SOL. INJ.5700 ui AFXa/0.6 ml
Lot No: 39
NADROPARINUM SOL. INJ.5700 ui AFXa/0.6 ml, minim 12000, maxim 48000 seringi
II.2.2)Additional CPV code(s)33621400 Blood substitutes and perfusion solutions
HYDROXYETHYL-AMIDON SOL.PERF.6%, minim 240, maxim 960 flacoane
ZIDOVUDINUM SOL.ORALA.10MG/ML, cant min 180, cant max 720
ATROPINUM SOL.INJ.1MG/ML , cant minima 600, cant maxima 2400 fiole
ACENOCUMAROLUM 4mg, cantitate min 720 compr, cantitate max 2880 compr
COMBINATII TIP KABIVEN saci1440 ml
Lot No: 173
saci1440 ml, MIN 60 BUC - MAX 240 BUC
ACETYLCISTEINUM plic 600mg, cantitate minima 6000, cantitate maxima 24000
AMPICILINUM PULBERE PENTRU SOL.INJ.1G
Lot No: 201
PULBERE PENTRU SOL.INJ.1G, min 2400 flac -max 9600 flac
II.2.2)Additional CPV code(s)33631400 Antibiotics and chemotherapeutics for dermatological use
SULFADIAZINA DE ARGINT CREMA 10MG/G TUB 50G, cant min 120, cant max 480
COMBINATII TIP ARGININA SORBITOL SOL.PERF.FL.500 ML
Lot No: 169
SOL.PERF.FL.500 ML, MIN 2400 FLAC - MAX 9600 FLAC
DIGOXINUM SOL.INJ.0.5 mg/2 ml, minim 600, maxim 2400 fiole
DESLORATADINUM compr.film.5mg, cantitate minima 3600, cantitate max 14400
URAPIDILUM CONC. PT. SOL. PERF. 100 mg
Lot No: 54
URAPIDILUM CONC. PT. SOL. PERF. 100 mg, cantitate minima 360 fiole, cantitate maxima 1440 fiole
ACICLOVIRUM PULB.PT.SOL.PERF.250 MG
Lot No: 104
ACICLOVIRUM PULB.PT.SOL.PERF.250 MG, cantitate minima 900fiole, cantitate maxima 3600 fiole
CYCLOSERINUM CPS.250MG, cant min 30000, cant max 120000
DIAZEPAMUM COMPR.10mg, cant minima 3600, cant minima 14400 compr
ESOMEPRAZOLUM- COMPR. GASTROR EZ.20mg
Lot No: 18
ESOMEPRAZOLUM- COMPR. GASTROR EZ.20mg, minim 3000, maxim 12000 ut
VANCOMYCINUM PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 500MG
Lot No: 249
VANCOMYCINUM PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 500MG, cant min 600, cant max 2400
DARUNAVIRUM COMPR.FILM.800 MG
Lot No: 283
DARUNAVIRUM COMPR.FILM.800 MG, cant min 1200, cant max 4800
FENTANYLUM sol.inj.0.05mg/ml 10 ML, cant minima 1200, cant max 4800 fiole
METAMIZOLUM NATRIUM SUPOZITOARE 300MG
Lot No: 79
METAMIZOLUM NATRIUM SUPOZITOARE 300MG, cantitate minima 600 supozitoare, cantitate max 2400 supozitoare
ALBENDAZOLUM SUSP. ORALA 400 mg/10 ml
Lot No: 259
II.2.2)Additional CPV code(s)33691200 Anthelmintics
ALBENDAZOLUM SUSP. ORALA 400 mg/10 ml, cant min 240, cant max 960
ATAZANAVIRUM, CAPS.300MG, cant min 7200, max 28800
HIDROLIZAT DIN CREIER DE PROTEINA PORCINA
Lot No: 123
II.2.2)Additional CPV code(s)33660000 Medicinal products for the nervous system and sensory organs
HIDROLIZAT DIN CREIER DE PROTEINA PORCINA SOL. INJ./CONC . PT. SOL. PERF.215,2 mg /ml 10ML, cant minima 600, cant max 2400 fiole
PARACETAMOLUM SUPOZ. 125MG
Lot No: 82
PARACETAMOLUM SUPOZ. 125MG, cantitate min 1200 supoz, cantitate max 4800 supoz
CASPOFUNGINUM PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 50MG
Lot No: 100
CASPOFUNGINUM PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 50MG, cantitate minima 60 flacoane, cantitate max 240 flacoane
ACICLOVIRUM COMPR.FILM.200 MG
Lot No: 102
ACICLOVIRUM COMPR.FILM.200 MG, cantitate minima 4800 compr, cantitate max 19200 compr
OMEPRAZOLUM-capsule gastrorezistente20 MG
Lot No: 16
OMEPRAZOLUM-capsule gastrorezistente20 MG, minim 60000, maxim 240000 ut
FONDAPARINUX SODIUM SOL. INJ. ÎN SERINGĂ PREUMPLUTĂ 2,5 mg/0,5 ml cant min 3000 cant max 12000
MONTELU KASTUM COMPR.10MG, minim 1200, maxim 4800 compr
RIFAXIMINUM COMPR.FILM.200MG, cant min 6000, cant max 24000
OXACILLINUM PULB. PT. SOL. INJ. / PERF.1g
Lot No: 206
PULB. PT. SOL. INJ. / PERF.1g, MIN 900 FLAC - MAX 3600 FLAC
COMBINATII (LAMIVUDI NUM + ZID OVUDINUM)
Lot No: 290
COMBINATII (LAMIVUDI NUM + ZID OVUDINUM), COMPR.FILM. 150MG/300MG, cant min 36000, cant max 144000
LAMIVUDINUM COMPR.FILM.150MG
Lot No: 291
LAMIVUDINUM COMPR.FILM.150MG, cant min 18000, cant max 72000
ETRAVIRIN UM, COMPR.FILM.200MG, cant min 7200, cant max 28800
HEPARINUM- SOL. INJ.5000ui/ml-1ml
Lot No: 35
HEPARINUM- SOL. INJ.5000ui/ml-1ml, minim 300, maxim 1200 fiole
PERINDOPRILUM 5mg, cant minima 3000compr, cantitate max 12000 compr
FLACON SOL.PERF.10% 500ml, MON 60 FLAC - MAX 240 FLAC
SULTAMICI LLINUM PULB. PT. SUSP. ORALA250 mg/5 ml
Lot No: 218
PULB. PT. SUSP. ORALA250 mg/5 ml, MIN 240 FLAC - MAX 960 FLAC
LAMIVUDINUM SOL.ORALA.10MG/ML
Lot No: 293
LAMIVUDINUM SOL.ORALA.10MG/ML, cant min 180, cant max 720
PROPOFOLUM EMULSIE PERF./INJ.10MG/ML FL 20 ML , cantitate minima 600, cantitate maxima 2400 fiole
CAPS. 600 MG, MIN 600 CPS - MAX 2400 CPS
EMTRICITABINUM CAPS.200MG, cant min 3000, cant max 12000
SALBUTAMOLUM SOL.DE INHALAT PRIN NEBULIZATOR5MG/ML 10 ML
Lot No: 150
SALBUTAMOLUM SOL.DE INHALAT PRIN NEBULIZATOR5MG/ML 10 ML, cantitate min 300, cantitate max 1200 flacon
PARACETAMOLUM COMPR.500 MG
Lot No: 81
PARACETAMOLUM COMPR.500 MG, cantitate minima 60000 compr, cantitate max 240000 compr
FURAZOLIDONUM- COMPR.25MG
Lot No: 8
FURAZOLIDONUM- COMPR.25MG, minim 2400 ut, maxim 9600 ut
ABACAVIRUM + LAMIVUDINUM COMPR.FILM.600MG/300MG
Lot No: 299
ABACAVIRUM + LAMIVUDINUM COMPR.FILM.600MG/300MG cant min 43200 cant max 172800
EPINEPHRINUM SOL.INJ.1MG/ML , cant minima 3600, cant maxima 14400 fiole
DEXAMETHASONUM SOL.INJ. 4MG/ML
Lot No: 87
DEXAMETHASONUM SOL.INJ. 4MG/ML, cantitate minima 60000, cantitatea max 240000 fiole
MARAVIROCUM COMPR.FILM.300MG
Lot No: 288
MARAVIROCUM COMPR.FILM.300MG, cant min 720, cant max 2880