We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 644026-2021
Submission deadline has been amended by:  16691-2022
România-Târgoviște: Aparate de radiologie
2021/S 245-644026
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Contract de furnizare ECHIPAMENTE MEDICALE în cadrul proiectului Consolidarea capacitatii de gestionare a crizei sanitare COVID-19 in cadrul Spitalului Judetean de Urgenta Targoviste, cod MySMIS 140881
Număr de referinţă: 4206845_2021_PAAPD1321573
II.1.2)Cod CPV principal
33111000 Aparate de radiologie
II.1.4)Descriere succintă:
Contract de furnizare aparatura medicala conform fisei de date si a caietului de sarcini.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari. In conformitate cu prevederile art.160 coroborat cu art. 161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi in a 11- a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor . Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 zile.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 11 172 739.27 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru toate loturile
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 9
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
ECHIPAMENTE RADIOLOGIE SI IMAGISTICA MEDICALA
Lot nr.: 9
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
33100000 Echipamente medicale
33111600 Aparate de radiografie
33112200 Ecograf
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Aparat radiologic mobil - 3 buc; PACS (dotat cu program COVID cu fisier DAICOM) - 1 buc; Aparat de radiologie mobil tip C-ARM - 1 buc; Ecograf 4D - 1 buc; Ecograf portabil - 4 buc.
ECHIPAMENTE PENTRU EXPLORAREA APARATULUI RESPIRATOR
Lot nr.: 4
Aparat de dezghetat plasma - 1 buc; Frigider omologat pentru probe de laborator - 2 buc; Geanta omologata transport probe/fluide umane - 2 buc
ECHIPAMENTE PENTRU STERILIZARE
Lot nr.: 7
33191110 Autoclave
Autoclav sterilizare -1 buc; Aparat lipit pungi sterilizare cu data - 2 buc
ECHIPAMENTE PENTRU NEONATOLOGIE
Lot nr.: 6
33152000 Incubatoare
Masa radianta - 1 buc; Pulsoximetru cu senzor pediatric/adult - 20 buc
ECHIPAMENTE DE LABORATOR
Lot nr.: 1
38430000 Aparate de detectare şi de analiză
33124110 Sisteme de diagnosticare
38434500 Analizoare biochimice
38434520 Analizoare de sânge
38434580 Analizoare imunologice
38437100 Pipete
38951000 Echipament de reacţie în lanţ a polimerazei (RLP) în timp real
39714000 Hote de ventilare sau de reciclare
42931100 Centrifuge de laborator şi accesorii
Analizor biochimie - 1 buc; Analizor coagulare - 1 buc; Aparat imunologie - 1 buc; Centrifuga Real time PCR - 1 buc; Hota cu flux PCR - 1 buc; Real Time PCR - 1 buc; Termobloc PCR - 2 buc; Aparat EAB (echilibru acid bazic) - 1 buc; Aparat ASTRUP - 1 buc; Pipete pentru PCR – 50 buc
ECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Lot nr.: 5
33192230 Mese de operaţie
33161000 Instalaţie de electrochirurgie
42999100 Aspiratoare, altele decât cele de uz casnic
Aparat electrocauter monopolar-bipolar - 4 buc; Aspirator chirurgical normal - 3 buc; Aspirator secretii/fluide cu decontaminator - 3 buc; Masa operatie hidraulica - 1 buc
ECHIPAMENTE PENTRU TRANSFUZIE
Lot nr.: 3
33194000 Aparate şi instrumente pentru transfuzie şi pentru perfuzie
39711100 Frigidere şi congelatoare
PATURI SI TARGI ATI
Lot nr.: 8
33192100 Paturi medicale
33192160 Tărgi
ECHIPAMENTE DE TERAPIE INTENSIVA
Lot nr.: 2
39717100 Ventilatoare
33123200 Aparate de electrocardiografie
33182100 Defibrilator
33195000 Sistem de monitorizare a pacienţilor
Ventilator mecanic - 10 buc; Monitor functii vitale, portabil, cu stativ - 30 buc, Statie monitorizare pacient - 2 buc; Defibrilator - 2 buc; EKG cu soft pediatric/adult - 15 buc; Injectomat cu statie andocare - 10 buc