Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Vantaan asukaslehden painotyön ja jakelun hankinta
Referenznummer der Bekanntmachung: VD/11415/02.08.00.00/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79800000 Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Vantaan kaupunki järjestää tarjouskilpailun Vantaan asukaslehden painotyön ja jakelun hankinnasta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Tilaaja ei sitoudu sopimuskauden aikana tiettyihin hankintamääriin. Tarjouspyynnössä ilmoitetut hankintamäärät ja volyymit ovat ainoastaan arvioita vertailuhinnan laskemista varten.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 275 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinta koostuu Vantaan kaupungin asukaslehden nelivärisen painetun lehden rotaatiopainotyöstä sekä osoitteettomasta jakelusta.
Lehdestä painetaan vuositasolla 3-5 eri laajuista (20-44 sivua) julkaisua. Jakelu koskee kaikkia sopimuskaudella Vantaan kuntarajojen sisäpuolella sijaitsevia kotitalouksia ja Vantaan kaupungin virastoja ja laitoksia. Jakelu toteutetaan osoitteettomana jakeluna. Tarkemmat painotyötä sekä jakelua koskevat tekniset vaatimukset löytyvät tarjouspyynnön liitteestä 2 Tekniset vaatimukset.
Sopimus solmitaan yhden toimittajan kanssa, joka vastaa hankinnan kohteena olevan kokonaisuuden tuottamisesta.
Ensimmäinen painotyö ja jakelu toteutetaan 2023 maaliskuun toisella viikolla (viikko 10). Jakelu tapahtuu viikonloppujakeluna pe/la/su. Ensimmäinen tarkka jakelupäivä sovitaan sopimuksentekovaiheessa.