Építési beruházás - 645540-2022
Magyarország-Pécs: Építési munkák
2022/S 224-645540
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Tudományos és innovációs park kialakítása I. ütem
Hivatkozási szám: EKR000372002022
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Kivitelezési szerződés keretében a Tudományos és Innovációs Park kialakítása -I. ütem a PTE Nyár utcai telephelyén. Pécs, Nyár utca 8. (hrsz:4956) telephelyen az A és a B épület felújítása része a GINOP-2.3.1-20-2020-00007 kódszámú projektnek. Az A épület részleges felújításával Digitális Adatelemző, Szolgáltató és Labor Központ kialakítása valósul meg. A felújítás során teljeskörű felújítással érintett a magasföldszint és az 1. emelet, míg az alagsor és a tetőtér, galéria szint részleges felújítása készül el a beruházás keretében. A magasföldszinten és az 1. emeleten irodákat, laborokat, közösségi tereket és szociális helyiségeket hozunk létre nettó 1160 m² alapterületen. Az alagsorban, tetőtér és galéria szinteken részleges felújítással szintén nettó 1160 m² alapterület érintett, ezeknek a tereknek a funkciói vagy egy későbbi ütemben, vagy az opciós tételek megrendelésekor lesznek véglegesítve. Az A épület esetében 2 opcionális műszaki tartalom lett meghatározva, egyrész az alagsor komplett szintjének utólagos vízszigetelése, északi homlokzat megnyitása, földmunka, támfalazás, másrészt az alagsor komplett szintjének belső átalakítása, felújítása, belsőépítészeti kiépítése. A B épület teljeskörű felújításával egy Tudásmenedzsment Centert hozunk létre. Az újonnan kialakított épületben irodákat, közösségi tereket és ezekhez tartozó szociális helyiségeket létesítünk nettó 904 m² alapterületen, a meglévő épület a K-i oldalról új bejárati tömbbel bővül a kiviteli tervdokumentáció szerint. Az új bejárati tömbben kap helyet a lift és az újonnan kialakított lépcső. A B épületet érintően is bekerült egy opcionális műszaki tartalom, ami az épület nyugati oldalán elhelyezkedő Ultraprecíziós labor kialakítását foglalja magába, ez az opcionális műszaki tartalom nettó 101.4 m² alapterületet érint.
A B épület felújítása a bejárati tömb miatt engedélyköteles beruházás.
A feltüntetett alapterületi értékek nettó alapterületnek értendők.
Fenti ismertetés nem teljeskörű, csupán a közbeszerzés tárgyának közelebbi meghatározását szolgálja. A részletes feladatleírás és műszaki adatok a Műszaki Dokumentációban (melynek része az engedélyes és kiviteli tervcsomag), valamint költségvetésben találhatók.
Egyenértékűség: ahol a felhívás vagy a közbeszerzési dokumentumok (ide értve a műszaki dokumentumokat is) bármely része meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra hivatkozik, ott a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése értelmében a "vagy azzal egyenértékű" kifejezést is érteni kell. Az esetleges ilyen jellegű hivatkozások a beszerzés tárgyának minél egyértelműbb megjelölése érdekében történtek.