Fournitures - 647986-2022
Roumanie-Arad: Conduites d'eau potable
2022/S 225-647986
Avis d'attribution de marché – secteurs spéciaux
Résultats de la procédure de marché
Fournitures
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Achiziţionarea de ţevi PE–HD, fitinguri şi elemente de legătură pentru ţevi
Numéro de référence: 1683483_2022_PAAPD1369947
II.1.2)Code CPV principal
44162500 Conduites d'eau potable
II.1.4)Description succincte:
Achiziţionarea de ţevi PE–HD, fitinguri şi elemente de legătură pentru ţevi conform caietului de sarcini
Valoarea estimata a acordului cadru este de 3.331.123,46 lei fără TVA
Valoarea minima - maxima a acordului cadru: 2.098.875,07lei fara TVA- 3.331.123,46lei fara TVA
Valoarea minima - maxima a contractelor subsecvente 745.246,90lei fara TVA- 1.414.330,13lei fara TVA
Preţul va fi exprimat în lei, fără T.V.A si va include toate cheltuielile aferente (cheltuieli de transport, încarcare/descărcare, etc.).
Cantitatile minime si maxime stabilite de entitatea contractanta sunt cele precizate in caietul de sarcini si reprezinta estimari ale unor cantitati care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord-cadru si nu cantitatile exacte care vor fi achizitionate, acestea din urma putand fi mai mici, egale, sau mai mari raportat la cele estimate, in functie de necesitatile efective ale entitatii contractante.
In cazul in care pe parcursul derularii contractului subsecvent este necesara majorarea / micsorarea unor cantitati pentru produsele solicitate, modificarea se va realiza prin aplicarea directa a clauzelor contractului in temeiul art. 236 din Legea 99/2016, pana la concurenta valorii totale a contractului subsecvent cu respectarea preturilor unitare.
Numar de zile pâna la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 17 fara capete (inainte de data limita de depunere a ofertelor).
Nota: Entitatea contractanta va raspunde numai la solicitarile transmise cu respectarea acestui termen.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
44134000 Raccords angulaires
44163210 Colliers de serrage pour tuyaux
44163230 Raccords pour tuyaux
II.2.4)Description des prestations:
Achiziţionarea de ţevi PE–HD, fitinguri şi elemente de legătură pentru ţevi, conform caietului de sarcini
Valoarea estimata a acordului cadru este de 3.331.123,46 lei fără TVA lei fără TVA
Valoarea minima - maxima a acordului cadru: 2.098.875,07 lei fara TVA- 3.331.123,46lei fara TVA
Cantitatile minime si maxime stabilite de entitatea contractanta pentru produsele solicitate sunt cele precizate in caietul de sarcini si reprezinta estimari ale unor cantitati care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord-cadru si nu cantitatile exacte care vor fi achizitionate, acestea din urma putand fi mai mici, egale sau mai mari, raportat la cele estimate, in functie de lucrarile executate de entitatea contractanta.