Avis d'attribution de marché – secteurs spéciaux
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/25/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Kabel 6/10(12) kV Förstärkning Frölunda och Angered
Numéro de référence: 19-0092
II.1.2)Code CPV principal31320000 Câbles de distribution électrique
II.1.4)Description succincte:
Förfrågan omfattar kabel l6/10(12) kV .
Orientering om upphandlingen
Denna förfrågan omfattar leverans av 6/10(12) kV kabel:
Uppskattade mängder:
Ca 52 km 3x400mm2 + skärm Cu35mm2 alternativt Al50mm2, typ AXAL-TT eller likvärdig.
Ca 33 km 3x240mm2 + skärm Cu35mm2 alternativt Al50mm2, typ AXQJ eller likvärdig. .
Ca 11 km 3x400mm2 + skärm Cu35mm2 alternativt Al50mm2, typ AXQJ eller likvärdig.
Leveranstiden är mycket viktig
Första delleveranserna ska ske v16 2020 innehållande ca 10km 3x240mm2 samt 31km 3x400mm2.
Övriga leveranser sker mellan Maj 2020 och September 2020 enligt leveransplan angiven i kommande anbudsförfrågan.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)31321000 Lignes électriques
II.2.4)Description des prestations:
648012-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Kraftledningskablar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: 19-0092
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31320000 Kraftledningskablar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31321000 Kraftledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen